Шофьор на такси е отказал тест за дрога, след като органите на реда са го спрели за проверка. Случаят е станал на 4 октомври, в неделя към 17 часа, около Стоматологията.
За това на 34 - годишният водач на таксиметровия автомобил, който вероятно е под аренда към Точните, е бил съставен акт, а шофьорската книжка- отнета. Алкохолната проба е била отрицателна.
Въпреки че е останал без свидетество за управление, на следващия ден Н.Н. отново е излязъл на работа. Случайно или не, водачът на таксиметровия форд фиеста отново е засечен от полицаите и отново е направен опит да бъде тестван, но и този път има отказ.
От Пътна полиция- КАТ потвърдиха за случая.Но за тези изглеждащи абсурдни ситуации юристи смятат, че вина има и законодателството.
След отнемането на шофьорската книжка, нарушителят има възможност да управлява превозното средство две седмици, до влизане в сила на заповедта. И ако не се обжалва, разбира се.
За отказ за тест за наркотици санкцията е 2000 лева и отнемане на шофьорската книжка за 2 години. Докато ако се докаже употреба на дрога веднага се отива на съд.
Оказва се, че това не е единствен подобен случай, коментираха от Пътна полиция- КАТ.
Проблемът е обществен, защото не е само административен, или здравен.
Млада майка на три деца ползва понякога при нужда таксиметрови услуги. А в такива случаи няма как да иска познат и доверен шофьор да бъдат на линия. Вероятността и опасността дрогиран шофьор да вози децата и се оказва реална, притеснява се Мария.
Дали от таксиметровата фирма знае за случая и дали е взела някакви мерки, не стана ясно. От диспечерския пункт обясниха, че заради късния час /18 часа/ няма оторизиран служител да отговори.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай