OneCoin е най-легалната криптовалута, никой не може да се сравнява с нас. Ние сме бъдещето. До 2 г. никой няма да говори за биткойн", казва д-р Ружа Игнатова на семинар, в който презентира организацията си в края на 2017 г.
По това време прокуратурата в Германия вече я разследва за измами и пране на пари, най-довереният ѝ партньор в организацията Игор Албъртс я напуска, фирмите ѝ в България са прехвърлени на клошари, а имотите - продадени на дружество на известен наш финансист. На официален въпрос за общия бизнес с Ружа Игнатова той бе лаконичен, че тя е наемател в негови имоти, пише "24 часа".
Прокуратурата в Билефелд, Германия, е започнала разследване срещу корпорацията OneCoin LTD, която е регистрирана в Обединените арабски емирства. До българската прокуратура пристига молба за правна помощ през октомври. Тя е свързана с десетки фирми и собственичките ѝ - две българки, които имат и немски паспорти. Това са обявената за създател на ОneCoin д-р Ружа Игнатова и майка ѝ Веска.
Разследването е за мащабна измама чрез пирамидална структура и пране на пари чрез създаването и разпространението на виртуалната валута. Има съмнения, че чрез схемата "уанкойн" са финансирани престъпни и терористични организации, посочват от спецпрокуратурата, която участва в претърсването на офисите на "Уан Нетуърк Сървисис" преди седмица.
Тази фирма, с офис на столичния пл. "Славейков", е дистрибутор на регистрираното в ОАЕ дружество и разпространява обучителни пакети за копаене на уанкойни. По сметките ѝ са минавали и парите, които Ружа печели от обучителни пакети. 3 месеца от ДАНС и ГДБОП следят операциите на фирмата, преди да влязат в офиса ѝ и да приберат сървъри и документация. Разпитани са над 50 души, сред които служители на дружеството. Ружа Игнатова и майка ѝ Веска обаче не са сред тях. Те са обявени за издирване с европейска заповед за арест от прокуратурата в Германия, която е получена и в България. Все още не са заловени.
3 348 769 са присъединилите се към OneCoin, които са си купили обучителни пакети, показва сайтът на компанията. От 110 до 55 555 евро е цената за различните нива на пакетите, които според Ружа Игнатова дават безценни знания за това как да се добива криптовалутата и да се забогатява от нея в бъдеще. Операторът за продажба на обучителните пакети е OneLife, регистрирана в офшорната зона Белиз. Операторът за криптовалутата е "Уан Нетуърк Сървисис" на пл. "Славейков".
"Уан Нетуърк Сървисис" е собственост на майката на Ружа - Веска Игнатова, която също е разследвана в Германия. На 2 май 2017 г. обаче Веска се оттегля от фирмата. Управител и собственик става 26-годишният Кристиян Манолов, чийто адрес по лична карта е в столичния кв. "Модерно предградие", но няма собственост на негово име. На Кристиян са прехвърлени още две дружества на Веска Игнатова. На адреса му по лична карта той не е открит, като там не са чували за него от много време. Бил бедно момче. На посочения на фирмата телефон за връзка с Манолов като управител никой не отговаря. На друг номер се обажда жена, която казва, че е била служителка на "Уан Нетуърк Сървисис" преди години, но вече няма нищо общо с дружеството.
Всички дружества на Ружа, майка ѝ и баща ѝ Пламен са прехвърлени на бедняци до края на 2017 г. Същото се случва и с имотите на Ружа в София, с които тя стана популярна. В края на 2015 г. тя купи ресторант "Крим" на ул. "Раковски" в София. По същото време стана собственик и на емблематичната къща на бившия кмет на столицата Димитър Моллов на пл. "Народно събрание", както и на сградата, в която е офисът на OneCoin в България на пл. "Славейков".
Общата сума на имотните придобивки на Ружа, които стават нейни за по-малко от година, е малко над 16 млн. лв.
През февруари 2017 г. обаче и трите сгради сменят собственика си, а Ружа става техен наемател.
Финансистът, чрез когото са били осъществени сделките, обясни, че той е бил нает от чуждестранен фонд и е сключил доверителни клиентски сделки, които са законни, но не пожела да обсъжда детайли.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай