ТОС -Теория на ограниченията
БИЗНЕС СЕМИНАРИ С КРИСТОФ ЛЕНХАРТС
Оторизиран консултант на ТОСICO с 20 годишен стаж по Теория на ограниченията
1. МИСЛОВНИ ПРОЦЕСИ, МЕТОДИКА И МЕХАНИЗМИ В УПРАВЛЕНИЕТО НА БИЗНЕС ПРОЕКТИ /09.01/.
2. УПРАВЛЕНИЕ НА БИЗНЕС ПРОЕКТИ ПО МЕТОДА НА КРИТИЧНАТА ВЕРИГА /ССРМ – Critical Chain Project Management/ 10.01/.
Много организации в света се затрудняват в изпълнението на своите проекти.
Теория на ограниченията използва практически механизми и ще ви даде отговори на:
Много добре познати имена като BOEING, MAZDA, BOSCH, P&G, LUFTHANSA, DELTA AIRLINES, HITACHI, PHILIPS и други използват ССРМ в управлението на своите проекти
Семинарите ще се провеждат на английски език с превод на български език.
За лектора:
Christoph Lenhartz
Магистър, Jonah, представител на TOCICO, утвърден консултант, част от борда на директорите и бивш председател на TOCICO.
За повече от 20 години той е придобил много широк спектър от умения, интернационален опит в индустрията и репутацията на успешен предприемач. Лидер е в мениджмънт консултациите на екипи, които са тясно свързани с ТОС имплементациите. Експерт по стратегии, бизнес трансформации, Supply-chain management и IT проекти.
Един от водещите ТОС и мениджмънт експерти в Европа, той е генерален мениджър на „Catena Strategies", водеща консултантска компания, специализирана в консултирането по принципите на TOC. Публикувал е статии за ТОС в бизнес списания, като "Quality Progress".
Нов поглед към „Управление на проекти”
Проектите се характеризират с несигурност. Как ще се справим с тази несигурност определя успеха на нашия проект. Много организации се затрудняват в изпълнението на своите проекти. Те не завършват в срок, те са по-скъпи от планираното или те не предоставят първоначално обещаните резултати. Това общо описание на проблема е валидно в много видове промишленост, размер на компания или държава.
По-близък поглед към основната логика разкрива няколко първопричини, които могат да бъдат открити отново и отново. Те включват висока натовареност, многозадачност, липса на сигурност, липса на цялата информация и т.н. Традиционните инструменти, използвани за управление на проекти; Метод на критичния път (CPM), Програма за оценка и преглед Техника (PERT), Гант, Prince II и т.н., не се справят ефективно с посочените по-горе проблеми и последствията, които водят след тях.
Различен подход
Несигурността е това, заради което имаме нужда от „Управление на проекти”. Как управляваме несигурността е в основата на подобряването на изпълнението на проекта.
Critical Chain Project Management (ССРМ ) предоставя механизми, които дават възможност да се видят всиччки проекти в цялата система. Той открива и защитава това, което е от решаващо значение и като резултат дава възможност на организациите да подобрят скоростта и надеждността на своите проекти. ССРМ е иновативна методология за планиране, изпълнение и управление на проекти в единични и мулти-проектни среди. Тя е разработена от д-р Ели Голдрат, който за първи път и представя в своята книга Теория на Ограниченията "Critical Chain" през 1997.
Ръководители на проекти и екипи трябва да изместят вниманието си от прогнозирането на етапи, към осигуряването, към спазването на обещания срок. Critical Chain Project Management спомага това по следните начини:
Планиране
• Критичната верига – определя се като най-дългата верига от задачи, предвид на ресурсите и логическите зависимости.
• Прогнозиране - ССРМ третира прогнозирането като го разграничава от безопасното време на изпълнение.
• Сигурност - ССРМ използва буфери за сигурност на стратегически места в плана на проекта.
• Нестабилност - в мулти-проектна среда, глобалният капацитет на организацията определя колко много проекти могат да се работят паралелно.
Изпълнение
• Приоритети – ССРМ използва ясна приоритетна система, която е еднаква за всички. Тя оценява състоянието на проекта въз основа консумацията на буферите.
• Завършване - ресурсите се насърчават да работят като следват подхода "Roadrunner"(бегач), завършване на задачи възможно най-бързо (без да прави компромис с качеството) и без прекъсване.
• Пълен комплект – работи се само тогава, когато всички подготвителни ресурси са налични.
Резултати
Компании, използващи ССРМ последователно, докладват по-бързо приключване на проекти, по-висока надеждност, по-добра производителност и възможност за създаване на конкурентно предимство пред тяхната конкуренция:
• Намаляване на производственото време.
• Подобрен резултат - повече проекти, завършени в същия период от време.
• Подобрение на производителността на ресурсите - по-малко време е необходимо за завършването на проектите.
• Навременна доставка - завършват по-рано или навреме.
• Значително намаление на капиталовите вложения и много по-малко незавършено производство.
Потребителите на ССРМ също съобщават за подобряване на качеството на работния живот на членовете на екипа на проекта, по-смислена работа, постигната с по-малко „пожарогасене”.
Много добре познати имена по света използват ССРМ : ABB, Alcoa, Boeing, Bosch, Caterpillar, Delta Air Lines, Endress + Hauser, HP, Lufthansa, Medtronic, Procter & Gamble, Siemens, Военновъздушните сили на САЩ, както и много други
Открийте ССРМ чрез уникалния семинар!
Тези семинари обхващат следното:
о Защо проектите са трудни? Разбиране на основните коренни причини за проектите днес.
о Как проектите могат да бъдат по-надеждни? Откриване на базовите решения.
о Планиране на проекти чрез ССРМ.
о Как да се създаде смислен, целенасочен проект, план и задачи?
о Как да се обмислят ограничените ресурси, риск и несигурността в проектите?
о Как да се планира проектно портфолио?
о Изпълнение на проекти чрез ССРМ.
о Разберете как ССРМ създава и управлява приоритети по време на изпълнение на проекта, което ще помогне на екипа да действа според плана.
о Научете как да използвате буфер мениджмънт като измерител за " par excellence” " за проактивно управление на проекти в реално време.
о Разберете как буфер мениджмънт ви фокусира по време на изпълнението, като регулярно се идентифицират няколкото основни задачи, които могат да ограничат проекта от успех.
о Научете как да използвате буфер мениджмънт, за да ви даде максимална яснота по време на изпълнението на проекта, да се предвидят и проактивно разрешат проблемите, които възникват.
о Научете как да използвате буфер мениджмънт за ефективност, подреждане на приоритети в реално време.
о Въвеждане на ССРМ в организацията.
В семинарите се използва компилация от лекции, дискусии, интерактивна симулация, упражнения и казуси.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай