Повече от 4900 пациенти са преминали лечение и диагностика за година в кардиологичната болница "Медика Кор" в Русе, която днес отбелязва 17 години от създаването си. Това съобщи административният директор на лечебни заведения "Медика" Алис Муртезова.
По думите ѝ една от последните иновации, внедрена в болницата, е реналната денервация - минимално инвазивен метод за лечение на резистентна артериална хипертония, която не се повлиява от медикаменти.
През последната година мултидисциплинарен екип от инвазивни кардиолози и кардиохирурзи, начело с проф. д-р Добрин Василев, прилага и транскатетърната имплантация на аортна клапа (TAVI).
"Медика Кор" предлага пълен обем неинвазивни (включително компютърна томография и магнитен резонанс на сърце) и инвазивни изследвания на сърдечно-съдовата система, както и комплексно лечение на сърдечно-съдова патология чрез консервативни и интервенционални методи", обясни Муртезова.
Тя каза още, че в болницата през годината са спасени 396 пациенти с инфаркт.
Лечебното заведение продължава да поддържа системата за ранна диагностика на инфаркт, за да получат пациентите квалифицирана медицинска помощ в рамките на т. нар. "Златен час". За поредна година то е водещо в страната по брой преминали пациенти, получили интервенционално лечение. Специализираната болница е особено активна и по отношение превенцията на сърдечно-съдовите заболявания, като ежемесечно провежда скринингови кампании, участва и в образователни инициативи с ученици", обясни още Муртезова.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай