Калоян Кръстев е на 39 години. Завършил е „Стопанско управление“ в русенския университет „Ангел Кънчев“ и магистър по Финанси. Два мандата е зам.-председател на Общински съвет на СДС. Работи в областта на финансовото консултиране, като развива собствена фирма в тази сфера. Женен, с едно дете. Кандидат за общински съветник от листата на СДС.
Оценявам я като позитивна и енергична за мен и нашия кандидат за кмет - Станимир Станчев. Това, което ми прави впечатление като цяло за кампанията е, че повечето кандидати за кметове и общински съветници залагат на клишета, липсва каквато и да е конкретика. Някой обещава, че ще бори корупцията в общината, например, без обаче да се постарае дори малко да даде примери за корупция. Или, че ще реши проблема с въздуха, без обаче дори да намекне как точно ще стане това. Или ще работи за "интереса на хората". Това последното е най-ключово, защото кои са "хората" и за какви точно техни интереси ще се работи, никой не уточнява.
Казано с други думи - колкото по-общи са приказките и колкото по-големи са клишетата, толкова по-голяма е вероятността накрая да се почувствате „изпързаляни“. Тук не става въпрос дали един кандидат за кмет мрънка, докато говори, а за начина, по който третира проблемите на дадена Община, населено място или квартал. Проблемите на даден град всеки може да ги каже. Когото и да спрете на улицата, все ще Ви сподели нещо, което не му харесва. Един кандидат за кмет или дори само за общински съветник трябва да може да посочи какво може да се промени към по-добро и как. И в този ред на мисли ние имаме ясно начертана програма за развитие на Русе, с която всеки може да се запознае.
- Как ще коментирате социологическите проучвания, които циркулират към момента?
- Социологията се превърна в инструмент за манипулиране на общественото мнение.
Всеки път на избори у нас се случва едно и също. Социологическите агенции съобщават предварителни резултати за нагласите, но в нощта след вота изведнъж се появява поредната „изненада“. Това кара хората да се чудят Социологията сериозна наука ли е, или средство за манипулиране на вота след заплащане от партийните централи, или просто алабалистика. Мисля, че социологията за Русе е много нереалистична и това ще си проличи още в нощта на изборите.
- Може ли да се каже, че не всички партии имат равна възможност да бъдат близки до избирателите и да им помогнат да направят информиран избор?
И тук искам да отворя още една тема за доверието в политическите парти. Основната причина за липсата на доверие в политическите партии е липсата на обществено съзнание и гражданска позиция. Пътят към преодоляването на този недъг на прехода е развиването на самочувствието на гражданите, че те самите са факторът, определящ битието им. А живота и функциониращо гражданско общество е начинът да бъде постигната тази цел.
- Искам първо да им кажа на 29 октомври да излязат и да гласуват. Винаги има начин и винаги има за кого. Решението за това Русе да си върне блясъка и духа е в техните ръце. Да гласуват за просперитета на града, Русе има нужда от ново начало и съм убеден, че заедно можем да го постигнем.
Купуването и продаването на гласове е престъпление!
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай