Понеделник, 13 Май 2024

Джудо клуб Кано-Русе спечели 27 медала- 14 златни, 6 сребърни, и 7 бронзови в турнир „Купата на Община Русе“

Джудо клуб Кано-Русе  спечели  27 медала- 14 златни, 6 сребърни, и 7 бронзови в турнир „Купата на Община Русе“
Публикация   15:50     13 Дек, 2022 /     akcent.bg   /     852

.

През уикенда в Русе се проведе Национален детски турнир по джудо „Купата на Община Русе“. Състезанието се състоя в спортната зала на организаторите от Спортен клуб по джудо „Локомотив“ с треньор Владимир Великов и се осъществи с подкрепата на Община Русе. В него се включиха 100 деца на възраст от 5 до 11 години.

В турнира се включиха деца от 5 отбора от страната – русенските клубове „Кано“ и „Локомотив“, „Десант“ – Варна, „Джудо“ – Разград и „Кан Тервел“ – град Тервел.

Джудо клуб Кано-Русе участва с 25 деца, и спечели цели 27 медала, от които 14 златни, 6 сребърни, и 7 бронзови.

Злато спечелиха
Томислав Минков, Габриел Пенев два златни медала, Патрик Димитров, Пламен Маринов, Божидар Бижев, Дилян Василев, Мирослав Нейков,
Людмила Йорданова, Дебора Маринова, Радост Сарачилова, Елина  Долгова, Тереза Робева златен в своята категория и златен +52кг

Сребърен медал за Емил Робев, Калоян Стоянов, Георги Костов, Микита Долгов, Кирил Иванов, Радост Сарачилова.

За бронзови медали се пребориха  Симеон Иванов, Виктор Тунчев, Кирил Иванов, Александър Маринов, Самуил Радев,  Ада Еролов, Николай Петров, Александър Хинков. Битка за медал загуби Александър Великов.

Тагове : джудо , купа , Кано ,