Събота, 5 Октомври 2024

Отбор от училището-шампион в 'Купата на Coca-Cola' 2017 г. отново в битка за първото място

Публикация   16 Май, 2018   /     akcent.bg   /     591

Миналогодишните победители ще бъдат сред 21-те ученически отбора от Русе ще се изправят един срещу друг тази събота

Тази събота, 19 май, Русе ще бъде домакин на градския полуфинал на училищното футболно първенство за „Купата на Coca-Cola”. 21 са отборите от региона, които ще премерят сили в Спортен център „Арена Русе” (ул. Прилеп), а срещите започват точно в 09:00 часа.

Отбор от училището-шампион в миналогодишното издание на първенството - СУЕЕ „Св. К. Кирил Философ“ отново се изправят в битка за престижното първо място. През месец юни 2017 г. те спечелиха турнира и имаха възможността да бъдат тренирани от професионалните треньори в спортния лагер на Спортинг, Лисабон, откъдето стартира кариерата си и Кристиано Роналдо и българските легенди на зеления терен: Красимир Балъков и Ивайло Йорданов . Те, заедно с 20 други отбора или общо 210 ученици, ще спорят на зеления терен в Русе.

Останалите градове, където предстоят полуфинали, са София – на 20 май и Варна – на 02 юни. Големият финал ще се проведе между 8 - 10 юни във Варна.