Снимки: 1,2,3
Предлаганото месо от най-добрата порода говеждо BLACK ANGUS впечатлява и най-критично настроените чревоугодници. Месото е популярно в цял свят, известно е с изключителното си качество и неповторима крехкост.
Менюто е актуално за сезона, като включва качествено свинско и агнешко месо от подбрани местни стопанства. В листа с храните се забелязват и други примамливи предложения - младо френско петле, добра селекция от охладени риби и морски дарове.
Добре подбраните вина са приятна изненада на ценителите на гроздовия еликсир. Те са естествено допълнение към запомнящия се вкус на прясното и качествено месо!
Превъзходна храна и приятна обстановка, вниманието към всеки детайл и специалното отношение към всеки клиент е това към което се стремим всеки ден! Това е неоспорим факт, който кара все повече клиенти да посещават ресторант "Щастливеца" BBQ&FISH на клубен принцип.
Студени предястия
Тартар от Блек Ангъс по класическа рецепта
Карпачо от Блек Ангъс със черен трюфел са най-предпочитаните от нашия суров бар.
Предлага се и прясно изпечен хляб, който придава още по приятен вкуса на храната
френско сирене Бофор
Зрял 12 месеца високопланински Бофор (на френски: Beaufort) е вид полутвърдо френско сирене от краве мляко, което се произвежда само във френската област Савоя.
Родина на сиренето Бофор е Савоя, в подножието на Алпите.
Първоначално местните монаси започват да го правят по стари рецепти от времето на Римската империя. През средните векове сиренето се прави както в местните манастири, така и в селски ферми,
Съвременното название на сиренето - Beaufort, се появява през 1865 г., по името на малко алпийско село, в района на което се развива първоначално неговото производство.
На 4 април 1968 г. Бофор е сертифицирано като сирене с контролиран произход – AOC.
Оттогава района на неговото производство обхваща четири алпийски долини в Савоя - Бофортен, частично Вал д'Арли, Тарантес и Мориен.
Бофорът зрее от 7-12 месеца
швейцарско Тет Де Моан
като термин се употребява от 1790 г., но сиренето има много по-дълга история.
Манастирът Белелай е основан през 1136 г. ( За първи път монасите от манастира се споменават във връзка със сиренето през 1192 г. Те плащат годишна рента за различни имоти със сирене, произвеждано в тяхното абатство.
Сиренето Белелай се споменава за пръв път в документ от 1570 г. По традиция в Жура запасът от сирена в абатството се преброявал "на глава на монах", оттук името Tete de Moine 'монашеска глава'.
Сиренето зрее от 3 до 4 месеца. Тет де Моан не се реже с обикновен нож, а се "стърже" на розички със специален нож, наричан Жирол.
Така оформено, сиренето е подходящо за аперитив и гарнитура към салати
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай