Събота, 7 Септември 2024

`Реал` спечели Суперкупата на Европа след 2:1 над `Манчестър Юн`

Публикация   09 Авг, 2017   /     akcent.bg   /     669

Победителят в Шампионската лига "Реал" спечели за четвърти път в историята си Суперкупата на Европа, след като победи с 2:1 в Скопие носителя на трофея в Лига Европа "Манчестър Юн".

Тимът от Мадрид извоюва отличието за втора поредна година, като този път си заслужи успеха с по-добра игра от съперника най-вече до почивката, когато имаше предимство във владеенето на топката, стигнало в един момент до 65:35. Логично "Реал" откри в 24-ата мин., когато бразилецът Каземиро засече центриране на Даниел Карвахал. В 52-ата мин. Иско удвои за кралския клуб след двойно подаване с Гарет Бейл.

Струващият 85 млн. евро белгиец Ромелу Лукаку намали за "Юнайтед" в 65-ата мин., след като малко преди това пропусна невероятно положение сам срещу вратаря Кейлор Навас.
До края по една удобна възможност за гол имаха Маруан Фелайни ("Манчестър Юн") и Лукас Васкес ("Реал").

На претъпкания стадион "Филип II" в македонската столица имаше и стотици български фенове, а публиката се оживи най-много в 81-ата мин., когато в игра влезе Кристиано Роналдо.