Четвъртък, 19 Септември 2024

Гимнастичките грабнаха и злато от Световното в Узбекистан

Публикация   23 Апр, 2017   /     akcent.bg   /     691

Българките се завръщат с общо 7 медала, похвалиха се от федерацията

Отново триумф за България. Гимнастичките ни спечелиха поредния златен медал. Този път те бяха най-добри на финала на три топки и две въжета на Световната купа в Ташкент, Узбекистан.

Българските грации получиха оценка 17.600 и заслужено заеха първото място на последния финал от надпреварата. Втори останаха украинките със 17.400, а трети са рускините със 17.100.

По-нататък в класирането останаха отборите на Беларус, Япония, Испания, Казахстан и Узбекистан.

Така България приключва участието си в Ташкент с три медала при ансамблите - един златен и два сребърни.

Българките се завръщат от Узбекистан с общо 7 медала, похвалиха се и от федерацията.

Освен златния медал във финала на три топки и две въжета за ансамбъла ни, българските гимнастички грабнаха и сребро в многобоя за ансамбъла, бронз в многобоя за Катрин Тасева, сребро във финалите с пет обръча за ансамбъла, сребро за Катрин Тасева на бухалки и бронз на топка, бронз на бухалки за Боряна Калейн.