Четвъртък, 19 Септември 2024

Лудогорец отпадна от Лига Европа

Публикация   24 Фев, 2017   /     akcent.bg   /     433

Копенхаген и Лудогорец завършиха 0:0 в мача реванш от 1/16-финалите за Лига Европа, който се игра на стадион „Паркен“.

Българският шампион загуби първата среща в София с 1:2 и след реванша отпада от турнира.

През първата част и двата отбора пропуснаха няколко възможности за промяна на резултата. Вратарят Владислав Стоянов опази вратата във 2-та и 10-ата минути. Робин Олсен също отби три удара.

Във втората част размяната на атаки продължи до последната 90-а минута, когато Лудогорец отново пропусна шанс за гол.

Българският отбор имаше превъзходство над датчаните, като завърши мача с 20 удара към вратата на домакините срещу двойно по-малко към неговата врата.

Резултатът обаче прекрати участието на Лудогорец в Лига Европа и изпраща Копенхаген на осминафиналите.