Вторник, 4 Февруари 2025

`Моята борба` - бестселър в германските книжарници за 2016 г.

`Моята борба` - бестселър в германските книжарници за 2016 г.
Публикация   03 Ян, 2017   /     akcent.bg   /     222
  Книгата на Адолф Хитлер „Моята борба” стана бестселър по книжарниците в Германия за последната година. От началото на миналата година до сега са продадени около 85 000 екземпляра на немски език на антисемитския манифест на фюрера.
 
  В края на януари тази година издателството ще пусне шести тираж, който включва и критични бележки от учени, предава bTV. „Моята борба” беше официално забранена за издаване в Германия от края на Втората световна война.
 
  На 1 януари 2016 г. обаче авторските права изтекоха и книгата беше издадена от Мюнхенското издателство „Институт за съвременна история” (IfZ) за първи път от средата на 40-те години нa XX в. „Моята борба” е публикувана за първи път през 1925 г. – осем години преди Хитлер да дойде на власт в Германия. Освен че разказва за живота на Хитлер, тя обяснява и идеите на националсоциализма.
 
  За разлика от изданията от времето на нацизма в Германия, върху чиито корици е изобразен лика на Хитлер, новите ще бъдат чисто бели, тъй като според германските закони символите на нацизма са забранени.

 


Коментари

Все още няма коментари!

Коментирай

   captcha