Четвъртък, 19 Септември 2024

Димитров ще направи осми опит за първа победа срещу Надал

Публикация   07 Окт, 2016   /     akcent.bg   /     441

Седемгодишно съперничество, седем мача, но нито една победа. Това е равносметката за Григор Димитров в мачовете с Рафаел Надал.

Днес българинът ще направи поредния си опит за първи успех срещу испанеца. Двамата ще се срещнат в четвъртфиналите в Пекин, като срещата е в 14.30 часа българско време.

Димитров постигна забележителен обрат за 6:7, 7:6, 6:4 срещу Лука Пуи. "Просто вярвах. Особено във втория сет, в който той сервираше за мача", каза той след триумфа.

След това Надал имаше нужда от два сета, за да спечели срещу друг французин - Адриан Манарино.

Характерното за двубоите между Димитров и Надал е, че хасковлията традиционно играе добре. Само в два от седемте мача той е загубил, без да спечели сет. В четири от другите пет срещи Димитров е успявал да изравни след загубен първи сет.

Единствената среща помежду им от Големия шлем е и единствената, в която българският тенисист успява да поведе. В Australian Open преди два сезона той отстъпи с 6:3, 6:7, 6:7, 2:6.

Последният двубой помежду им е от Базел през 2015 г., когато Надал стигна до 6:4, 4:6, 6:3.