Петък, 20 Септември 2024

Дунав поведе в Първа лига след победа над Пирин

Публикация   13 Авг, 2016   /     akcent.bg   /     706

Дунав победи Пирин с 1:0 в мач от 3-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Единственото попадение вкара Юлиян Ненов в 31-ата минута.

По този начин "драконите" имат вече актив от 7 точки, който ги изстреля на първо мъсто във временното класиране. "Орлетата" пък останаха с 3 точки.

Още в 7-ата минута Васил Шопов с глава от няколко метра опита да прониже Георги Аргилашки, но вратарят на Пирин успя да се справи със ситуацията.

Две минути след това Стилиян Николов с отличен удар се опита да изведе гостите напред в резултата, но топката мина встрани от вратата на Луков.

В 25-ата минута Пирин получи свободен удар, Ханс игра с глава след центрирането в наказателното поле, но топката излезе в аут.

Дунав поведе в резултата в 31-ата минута. Юлиян Ненов с отличен удар прониза Аргилашки за 1:0. Първоначално нападателят на "драконите" шутира, а Ханс отрази кълбото, но при добавката Ненов се разписа.

Малко преди почивката Раденцов шутира от пряк свободен удар в стената. Последва добавка, но топката профуча в аут.

В 53-ата минута Шопов пропусна да накаже Аргилашки за втори път.

Половин час преди края Дуна пропусна златен шанс да удвои резултата. Антон Огнянов стреля опасно по диагонала, но топката уцели страничния стълб.

В 85-ата минута гредата за втори път спаси Пирин. Голмайсторът Юлиян Ненов с далечен удар затрудни Георги Аргилашки, който не успя да улови топката. Тя се удари в гредата и се върна във вратаря.