Петък, 20 Септември 2024

Франция стигна 1/2-финал след 5:2 над Исландия

Публикация   04 Юли, 2016   /     akcent   /     441

Домакинът на Евро 2016 Франция се класира на 1/2-финал след убедителна победа с 5:2 над изнедадата на турнира Исландия.
  Резултатът беше открит от Оливие Жиру в 12-.ата мин., който излезе сам срещу вратаря, след като беше изведен от Блез Матиюди. Само след 7 минути Пол Погба се възползва от грешно построяване на исландската защита и удвои с глава. До почивката всякаква интрига беше убита, след като Дмитри Пайе в 42-ата и Антоан Гризман в 45-ата направиха резултат 4:0.
   През втората част французите рязко свалиха темпото с мисъл за следващия си мач, от което се възползва Исландия и Сигторсон намали в 56-ата мин. Последва обаче втори гол на Оливие Жиру в двубоя, в 58-ата мин. с глава. До края островитяните стигнаха до второ попадение чрез Бярнасон в 84-ата мин. Исландците имаха и основателни претенции за дузпа, заради игра с ръка на Патрис Евра, но холандският рефер Бьорн Кайперс подмина нарушението.
   В четвъртък Франция ще излезе в 1/2-финален мач срещу Германия в Марсилия.