Технологиите в класната стая
Днес в СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ” се проведе открит урок по английски език в осми клас с интензивно изучаване на езика. Гости бяха над 30 учители по английски език от Русе и областта, студенти от РУ „Ангел Кънчев”, представител от РИО и училищното ръководство.
Темата на урока бе „Ирландия – традиции и обичаи. Ден на Свети Патрик”. Урокът е част от планираните дейности по проект „Европейско сътрудничество за по-качествено образование”, финансиран по програма Еразъм+ на Европейския съюз, по който училището работи от месец юни 2015г.
Основна цел на урока бе да демонстрира интегрирането на ИКТ в урочната дейност по чужд език посредством използването на различни образователни сайтове, онлайн инструменти и мобилни приложения , както и да развие уменията за слушане и говорене на учениците. Осмокласниците показаха много добри познания по чуждия език, както и умения за работа с ИКТ.
В края на урока г-жа Д. Бойчева и нейните ученици получиха видео поздрав от преподаватели от Колеж за английски език Алфа в град Дъблин, Ирландия, където преподавателката бе участник в квалификационен курс на тема „Технологиите в класната стая“.
Много от присъстващите учители споделиха желанието си за практическо обучение.
Планира се такъв практически обучителен семинар, по време на който учителите ще придобият дигитални умения за работа с ИКТ в преподаването на чужди езици. Същият ще бъде воден от г-жа Д. Бойчева.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай