С предложенията на правителството за промени в данъчните закони се правят важни стъпки, за да имаме по-ниска административна тежест и да се облекчи бизнесът, заяви след редовно заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество министърът на финансите Петър Чобанов.
Той допълни, че с промените в ДОПК и законите за ДДС, за корпоративното подоходно облагане, за данъците върху доходите на физическите лица, за местните данъци и такси, за акцизите и данъчните складове и за счетоводството се цели укрепване и заздравяване на данъчната система и борба със сивата икономика. „Разглеждаме следващата година като момент, когато ще се видят възможностите на данъчната ни система по отношение на събираемостта”, коментира финансовият министър.
На днешното заседание представителите на работодателите и на синдикатите изразиха различни становища по предлаганите промени, поради което обсъждането на законопроектите ще продължи.
Министър Чобанов уточни в отговор на журналистически въпрос, че темата за минималната работна заплата не е обсъждана и няма консенсус да бъде увеличена втори път в рамките на тази година, но предстои да бъде разгледана преди приемане на следващия бюджет. Той допълни, че на по-късен етап ще се водят дискусии и по семейното подоходно облагане, такса смет, данъка върху лихвите по депозитите и промени на необлагаемия минимум.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай