Събота, 27 Април 2024

Бяла победи Етър 64 в първия мач от Суперфинала при жените

Публикация   08:15     08 Май, 2023 /     akcent.bg   /     369

Шампионът Бяла надделя над гостуващия Етър 64 (Велико Търново) с 28:25 (14:12) в първия мач от Суперфинала за титлата в първенството на "А" РХГ при жените и е само на победа от втора поредна титла.

Втората среща между двата отбора е в събота (13 май) от 16,00 часа в Габрово.

След равностойно първо полувреме домакините от Бяла все пак взеха аванс в края му и се оттеглиха на почивка с аванс от 14:12. През втората част Бяла успя да увеличи преднината си до 22:17 в 44-ата минута, но Етър не се предаде и намали до само гол пасив до 25:26 в 56-ата минута, но домакините удържаха и не допуснаха обрат.

За тима на Бяла с 9 гола се отличи Кристина Касабова, а за Етър с 10 попадения изпъкна Мария Спиридонова.