Вторник, 23 Април 2024

„Дунав 8806“ записа първо поражение в НБЛ при жените за сезона в последния си мач за 2011 г.

Публикация   19:03     23 Дек, 2011 /     akcent.bg   /     705

Петко Маринов излъга „Дунав 8806“ в края. „Нефтохимик 2010“ обърна „сините феи“ през третата част с по-точен мерник от тройката.

„Дунав 8806“ записа първо поражение в НБЛ при жените за сезона в последния си мач за 2011 година. След 11 поредни победи те отстъпиха на местния „Нефтохимик 2010“ с 66:67 в бургаската зала „Бойчо Брънзов“. След равностойни минути в началото момичетата на Георги Божков вдигнаха оборотите и в края на първата част вече водеха с 26:11. Въпреки опитите на бургазлийки да се върнат в мача на полувремето таблото показваше 39:28 в полза на гостите. След почивката обаче „Нефтохимик 2010“ успя да стигне до обрат с по-точна стрелба от далечно разстояние. Така 10 минути преди края те водеха с 3 точки за 53:50. В последната част „сините феи“ опитаха на свой ред да си върнат аванса в срещата. 16 секунди преди края дори резултатът бе изравнен, но точно изпълнен наказателен удар на Катерина Дорогобузова донесе крайния успех на домакините с 67:66.

Двете американки отново демонстрираха добра игра за „Дунав 8806“. Ейдриен Джонсън завърши с 21 точки и 8 овладени борби. Шарел Алън добави дабъл дабъл от 20 точки и 10 борби. Опитната Христина Минкова отбеляза 10 точки и овладя 9 борби, но и това не помогна на „сините феи“ да завършат годината непобедени в НБЛ при жените.

Въпреки това те продължават да водят във временното класиране с 23 точки, но вече с 2 по-малко има тимът на Петко Маринов. С още 2 точки назад са „Берое 07“ и „Монтана 2003“, а столичният „Левски“ е пети с 18 точки. След кратка празнична почивка шампионатът в дамския баскетболен елит ще бъде подновен на 8 януари, когато „Дунав 8806“ гостува на „Левски“ в софийската зала „Универсиада“.