Четвъртък, 19 Септември 2024

„Дунав 8806“ започна финалната серия с победа

Публикация   27 Апр, 2013   /     akcent.bg   /     436

Дунавки показаха борбеност и силен дух и победиха, като гости, с 96:92 (25:12) – (20:24) – (13:17) – (18:23) – (20:16) своя съперник „Нефтохимик 2010“ в Бургас. Момичетата на старши-треньора Георги Божков започнаха силно двубоя и успяха бързо да натрупат двуцифрен аванс (13 точки). През втората четвърт на мача домакините стопиха разликата до 9 точки и останаха в положение на догонващ отбор.

„Сините феи“ поддържаха силното темпо през целия мач и владееха играта на терена. 3 минути преди края на мача (60:76 за дунавки), обаче баскетболистките на Петко Маринов направиха серия от 16:0 и успяха да стигнат до заветното изравняване. Съответно последва продължение от 5 минути, в което и двата отбора се мобилизираха до краен предел. Кристина Сантяго не игра поради 5 лични нарушения, но гостите се справиха и без нейната подкрепа в продължението. След оспорвана игра кош за кош отново се стигна до равен резултат 85:85. Последва втора петминутка, в която Дубровина от „Нефтохимик 2010“ излезе заради 5 нарушения, а тройка на Виолина Кочева, последвана от два наказателни удара на Зорница Костова изведоха момичетата на Георги Божков до заслужена победа с 96:92.

За успеха на „Дунав 8806“ най-сериозно допринесе Кристина Сантяго, която отбеляза 30 точки и 17 борби. Аманда Джонсън също направи "дабъл-дабъл", като наниза 18 точки и 11 борби. С 15 точки и 8 асистенции се отчете Мерике Андерсон, 14 точки и 7 борби добави Зорница Костова, а 12 точки – Радостина Димитрова.

За Нефтохимик 2010 Ашли Гейл записа 30 точки и 18 борби. Олга Дубровина добави 29 точки, а 16 вкара Анна Соколан.

Утре, събота, е втората среща в Бургас, на която ще присъства ново подкрепление от русенски фенове, които ще се присъединят към тези, които днес вече наблюдаваха наживо мача в зала „Бойчо Брънзов“. Финалната серия ще се играе до 3 победи, като дунавки ще бъдат домакини на третия и евентуално на четвъртия мач.