Четвъртък, 19 Септември 2024

Боксов клуб „Русе” взе купа „България” при кадетите

Публикация   07 Март, 2013   /     akcent.bg   /     802

Боксов клуб „Русе” стана носител на купа „България” при юношите, след като днес приключи републиканското състезание. Втората позиция е за „Априлец”, а на трето място е „Локомотив” – Русе. За най-добър треньор в турнира бе обявен Съби Събев от клуб „Русе”.

В състезанието се включиха 130 боксьори от 34 клуба в страната. Отборната титла на „Русе” бе извоювана след отлично представяне на състезателите на клуба. Със златни медали от турнира си тръгнаха Орлин Йорданов в категория 44 кг, Иван Атанасов в категория 46 кг и Нурал Ремзиев в категория 52 кг. Другите възпитаници на треньорите Съби Събев и Павел Сяров, които допринесоха за крайния успех, бяха Георги Николов /57 кг/, който е със сребро, Антонио Великов /48 кг/, Християн Миленов /50 кг/ и Марио Иванов /75 кг/, които взеха бронзови медали.

Момчетата от боксов клуб „Русе” получиха и други отличия. Титлата „Най-добър състезател” бе присъдена на Орлин Йорданов. Като „най-техничен състезател” бе отличен Нурал Ремзиев, а Иван Атанасов стана подгласник на „най-добрия” състезател.

За най-добър съдия бе обявен ген. Стоян Томчев, а състезателят на клуб „Априлец” Даниел Асенов стана носител на купата „Васил Минчев”, съобщиха още от русенския клуб.