Понеделник, 16 Септември 2024

„Дунав 8806“ с победа над „Берое 07“

Публикация   19 Дек, 2012   /     akcent.bg   /     427

Трета поредна победа завоюваха дунавки след мача с „Берое 07“, който се игра в Стара Загора

Силен мач, като гост, при резултат 60:79 (16:20 – 19:18 – 14:23 – 11:18) направиха момичетата на старши-треньора Георги Божков срещу отбора на „Берое 07“, Стара Загора. Стартовата петица за русенки беше в състав: Аманда Джонсън, Мерике Андерсон, Цветомира Шаренкапова, Кристина Сантяго и Зорница Костова.

За отбора на Албена Бачкова стартираха: Радостина Ст. Димитрова, Ралица Нанева, Биляна Савич, Мариета Кърчовска и Деляна Коева.

Кристина Сантяго откри резултата с успешно изпълнение на два наказателни удара. Последва силна серия и „Дунав 8806“ поведе със 7 точки на домакините. „Берое 07“ се опитаха да наваксат разликата, но без особен успех и първата четвърт завърши при 16:20 в полза на дунавки. Втората част на двубоя беше по-обещаваща за домакините, които почти успяха да стопят аванса на русенки и за кратко поведоха с 1 точка, но шампионките от „Дунав 8806“ бързо се върнаха в играта и завършиха при резултат 35:38.

Силното второ полувреме за дунавки реши мача. Шампионките поеха инициативата, със силна и уверена игра, и започнаха да се откъсват напред. Разликата стана двуцифрена, а след 30 минути игра – 12 точки. Дунавки запазиха преднина до края и заслужено взеха победата.

Момичетата на Георги Божков спечелиха борбата под коша, имаха 44% успеваемост от тройката, подадоха си повече асистенции и реализираха много борби.

Отлично се представиха, с двуцифрен актив, пет баскетболистки на „Дунав 8806“:   с 23 точки (6/8 от тройката) и 19 борби бе Аманда Джонсън, 16 вкара Кристина Сантяго, а с по 13 завършиха Цветомира Шаренкапова и Мерике Андерсон.

За „Берое 07“, Стара Загора Тина Димитрова бе най-силна с 22 точки и 7 борби. 15 добави Биляна Савич, а с 14 и 8 борби завърши Ралица Нанева.

На 20-ти декември от 18.00 часа дунавки ще посрещнат в Русе отбора на „Рилски спортист“.