Понеделник, 16 Септември 2024

Дунав 8806 победи Монтана 2003 в оспорван двубой

Публикация   03 Дек, 2012   /      akcent.bg   /     439

Оспорван двубой се получи между „Монтана 2003“ и „Дунав 8806“, в среща от 9-ти кръг на НБЛ-жени. Срещата завърши с победа на дунавки при резултат 62:70 (16:23 – 18:13 – 13:17 – 15:17).

Аманда Джонсън от „Дунав 8806“ откри резултата от трите точки, Кристина добави 2 точки и още в началото русенки поведоха. Играта беше динамична и в първата част на мача гостите натрупаха преднина със 7 точки. С началото на втората десятка домакините се постараха да наваксат  с бързи 4 точки, но Сантяго прекъсна серията с точна стрелба и отбелязани 2 точки. Последва ново догонване и серия от 6 точки за „Монтана 2003“ до резултат 26:27. Кочева и Андерсон бяха точни от тройката и върнаха преднината на „Дунав 8806“ (28:33). След това за дунавки последваха грешки и те позволиха на домакините да завършат полувремето само на 2 точки разлика (34:36). След почивката момичетата на Георги Божков и монтанки заиграха кош за кош. Все пак преднината на гостите се запази до края на двубоя и „сините феи“ успяха да удържат победа с 62:70.

Кристина Сантяго  се разписа с 18 точки и 8 борби, Мерике Андерсон добави 15 точки, Виолина Кочева – 11 точки, Зорница Костова – 10, а Шаренкапова - 9. Аманда Джонсън записа в актива си цели 18 борби.
За „Монтана 2003“ „дабъл-дабъл“ направиха Милена Томова с 22 точки и 13 борби и Радостина Славова – 11 точки и 15 борби.
   Дунавки се справиха чудесно, като се имат предвид пропътуваните над 3 500 км. за три дни и  мачът с един от най-добрите европейски отбори - „Динамо“ Курск. Въпреки натрупаната умора, „сините феи се мобилизираха максимално и показаха силно желание за победа.