До края на месец юли предстои провеждането на общински учредителни събрания във всички общини на област Русе, на които ще бъдат избрани общинските ръководствата на местните структури на „Прогресивна България“.
С това започва процесът по организационното изграждане и укрепване на партията в областта. Утвърждаването на общинските лидери ще става също от Изпълнителния съвет на партията на Радев, като ще трябва да има поне две или три предложения.
Предстои създаването на:
- местни партийни клубове;
- младежки и женски обединения;
- приемане на нови членове;
- набиране на симпатизанти.
След тези административни действия и решения ще бъде направено и разпределение кои от четиримата депутати за кои общини в област Русе ще отговарят.
На въпрос на Акцент.БГ дали и кога ще има смяна на ръководители на областни структури на държавни учреждения и държавни фирми Стоилов заяви: Смени ще има, но в никакъв случай няма да са на принципа "стани да седна". Нормално е новата власт при това мнозинство в парламента да назначава екипи, които да следват политиката на "Прогресивна България". Но вероятно онези ръководители, които и до момента показват професионализъм и няма сериозни забележки към управлението им, ще продължат да работят.
Акцент.БГ успя да разбере също, че евентуални смени в ръководства на институции и търговски дружества ще бъдат извършвани с хора, които имат не по-малко от 3 години стаж.
Георги Стоилов е директор на дирекция „Инфраструктура, строителен и инвеститорски контрол“ в Община Русе от юли 2021 година.
Завършил е две магистратури в Русенския университет “Ангел Кънчев“ - „Топло- и газоснабдяване“ и „Индустриален мениджмънт“. Има солиден професионален опит в строителния бранш, а в продължение на 8 години е „Специалист ВиК мрежи и съоръжения“ във ВиК-Русе.
Организационен опит натрупва като директор на Областната дирекция на Държавен фонд „Земеделие“ - Русе.
От 2017 до 2021 г. е народен представител в 44-тото Народно събрание от 19 МИР Русе.