Понеделник, 16 Септември 2024

"Дунав 8806" разгроми "Рилски спортист" в Самоков

Публикация   18 Ноемв, 2012   /     акcent.bg   /     212

Без никакви изненади „Дунав 8806“ се наложи със смазващо превъзходство над „Рилски спортист“ в мач, игран вчера в зала „Арена“, Самоков. Двубоят завърши при резултат 51:89  (12:21) - (18:21) - (11:22) - (10:25).

Стартовата петица на старши-треньора Георги Божков беше в състав: Аманда Джонсън, Цветомира Шаренкапова, Зорница Костова, Мерике Андерсон и Кристина Сантяго.

Красимира Банова, старши-треньор на „Рилски спортист“, заложи на: Кристина Пейчинова, Ан Фаръл, Еми Ушагелова, Теодора Динева и Моника Тодорова.

От самото начало на срещата „Дунав 8806“ даде заявка за победа, като поведе с 9 точки на гостите през първата десятка от мача.

През втората част момичетата на Красимира Банова се опитаха да стопят аванса на гостите, но натрупаната разлика през първата част достигна до 12 точки (30:42), а русенки продължиха победната си игра и след почивката. Серия от 12-0 точки осигури на дунавки смазващо предимство след началото на третата част на мача. Те завършиха с 23 точки преднина (41:64) предпоследната част на двубоя и показаха отлична игра в подкошието, като реализираха много попадения.

Последната част на срещата започна с разлика от 30 точки в полза на шампионките от „Дунав 8806“, която достигна до почти 40 точки до края на срещата. Така, двубоят завърши при резултат 51:89 в полза на „Дунав 8806“.