Събота, 4 Април 2026

Крум Зарков: Споразумението с Украйна е безотговорно, не може да се прави политика на тъмно

Крум Зарков: Споразумението с Украйна е безотговорно, не може да се прави политика на тъмно
Публикация   04 Апр, 2026   /     akcent.bg   /     47

„Такива решения трябва да бъдат оставени на следващото парламентарно мнозинство“, заяви лидерът на БСП

   „БСП беше сред първите политически сили, които остро реагираха на подписаното от служебното правителство споразумение с Украйна". Това заяви Крум Зарков в ефира на  „Събуди се“, като определи действията като „безотговорни“ и „антиинституционални“. По думите му подобни решения не могат да се взимат без обществен и политически дебат. „Не може да се прави политика на тъмно“, подчерта той.

  Зарков уточни, че макар Андрей Гюров да има правомощия да представлява държавата в международните отношения и да подписва споразумения, в случая по-важен е контекстът. Според него служебният характер на управлението и сложната политическа обстановка в страната и света изискват по-внимателен подход. „Остават 15 дни до изборите. Такива решения трябва да бъдат оставени на следващото парламентарно мнозинство“, заяви Зарков.

   Той коментира и войната в Украйна, като посочи, че действията на Русия могат да бъдат определени като акт на агресия, но по-важният въпрос е как конфликтът да бъде прекратен.

   Относно отношенията с Румен Радев, Зарков отбеляза, че той остава уважавана фигура, но не е партиен лидер на БСП. „Той е поел по свой път, но не е изключено нашите пътища да се пресекат“, каза още той.

   Лидерът на БСП беше категоричен, че партията няма да си партнира с формации, които според него олицетворяват отхвърленото от обществото статукво още от 2013 г., като посочи ДПС и ГЕРБ.



Коментари

Все още няма коментари!

Коментирай

   captcha