Министерски съвет ще приеме днес две решение за увеличение с 5% на субсидията за организациите, които получават субсидия. Това са БДЖ-Пътнически превози, НКЖИ, Български пощи и системите на градския транспорт във всички общини в България. Това съобщи министърът на финансите Георги Клисурски на брифинг в Министерски съвет заедно с колегата си от транспорта и съобщенията Корман Исмаилов.
Двамата проведоха преговори с представители на синдикатите за 5-процентово увеличение на заплатите на работещите в някои сектори.
Общо държавната подкрепа ще е около 31,3 млн. евро. Това е еднократна сума в рамките на действащия удължителен закон за бюджета. Георги Клисурски
Когато се стигне до приемане на редовен бюджет, ще има разговори за това колко да е цялостния размер на субсидията, заяви Георгиу Клисурски.
Проведохме диалог по конкретни проблеми, защото те стават циклични често, периодично виждаме стачки и недоволства, цялата геополитика вече не допуска институциите да не работят активно, а предприятията да са нереформирани. Корман Исмаилов
Около 14 855 000 евро е общата сума, която е предвидена, от тях за БДЖ над 800 млн., за НКЖИ над 9 млн. евро, трансфери за други общини в общ размер над 11 440 000 евро, от които субсидии за превоз на пътници по вътрешноградския транспорт над 5 млн. евро, за СО над 5 653 000 евро. Имаше напрежение и в пощите, имаха основателни искания. Ще подготвим реформи в пощите, каза още Исмаилов.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай