Два месеца след началото на туристическия сезон в Албена, който стартира през април с голяма група от Австрия, курортният комплекс вече е в разгара на лятото и гони оптимална запълняемост.
От мениджмънта на дружеството отчитат значителен ръст от 40 на сто на немския пазар, който основно се дължи на туроператорите, въпреки фалита на FTI Group – третият най-голям туроператор в Европа.
Ръст се отчина и на туристите от скандивавските държави, каза търговският директор Маргита Тодорова пред Акцент.БГ. Увеличение бележат и гостите от Украйна и Молдова.
До средата на юли, когато ще започне същинският сезон, Албена предлага интересни предложения, за които може да се получи информация от сайта на комплекса. По-ниски цени с атрактивни оферти ще има в различни хотели.
Предпочитащите да почиват l Албена това лято ще могат да се настанят в реновираният хотел на първа линия "Боряна", който вече е четиризвезден и разполага с близо 400 легла.
Естествено и очаквано, в клубният хотел "Гергана" няма свободни места. До известна степен това се дължи и на ръста на германските туристи в целия комплекс.
За онези, които ще почиват в Албена и ще бъдат със собствен транспорт- няма увеличение на цените за паркиране, поясни Маргита Тодорова- за синя зона- 10 лева за 24 часа, за зелена- 20 лв, а на големия паркинг в началото на комплекса- по 8 лева.
Непроменени остават цените за шезлонг и за чадър- по 7 лева.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай