Понеделник, 21 Октомври 2024

Григор Димитров не успя и загуби финала в Стокхолм

Публикация   20 Окт, 2024   /     akcent.bg   /     65

Григор Димитров загуби от 13-ия в света американец Томи Пол с 4-6 3-6.

Григор Димитров загуби финала на турнира от сериите ATP 250 в Стокхолм. Първата ни ракета загуби от 13-ия в света американец Томи Пол с 4-6 3-6.

Двубоят продължи по-малко от час и половина.

Гришо пропусна да спечели втора титла в шведската столица, след като преди 11 години именно на този турнир завоюва първата си купа в ATP турнирите.

Втора е титлата за 27-годишния Томи Пол в Стокхолм след успеха му през 2021-ва.

Първият сет се превърна във фестивал на пробивите. Видяхме цели пет такива, включително във всеки от последните четири гейма.

Григор първи загуби сервиса си - още при първото си подаване. Пол проби на нула и поведе с 2-0. Българинът върна пробива за 3-4, но след това последваха още три пробива, за да може американецът да вземе първата част с 6-4.

Вторият сет мина доста по-спокойно и бързо. В четвъртия гейм американецът пропусна два бройкбола, но стигна до пробив в осмия гейм, след което още при първия си мач пойнт затвори сета с 6-3 в своя полза.

За победата си Пол ще прибере 105 хиляди евро от наградния фонд, а Григор заработи малко над 61 хиляди евро.