Неделя, 8 Септември 2024

Това ли е ,,най-великата спортна снимка на всички времена,,: сърфист лети над водата?

Това ли е ,,най-великата спортна снимка на всички времена,,: сърфист лети над водата?

   Да си на точното място и в точното време. Това е позицията на фотографа Жером Бруийе, който успя да заснеме бразилския сърфист Габриел Медина "да лети над водата". Снимката обиколи интернет пространството в последните 24 часа и веднага предизвика множество възторжени реакции. Мнозина коментират, че ако на олимпийските игри има категория за фотография, то Бруийе би трябвало да получи златния медал, а други разпространяват колажи с позиционирането й в Лувъра.

   На олимпиадата Жером Бруийе, който снима сърф състезания, снима за AFP. Фотографът заснема сърфиста Габриел Медина по време на третия кръг на олимпийския турнир, който се провежда в Таити. Спортистът успява да улови една от най-големите вълни в Тихия океан (специализираното издание Surfer я нарече "най-добрата вълна на олимпиадата (досега)"), а от своя страна фотографът да хване мига, в който Медина се отделя от вълната и е във въздуха, изглеждайки че лети/ходи/виси над водата.

Снимката веднага беше препубликувана от издания и профили по целия свят, а "Тайм" написа, че това е фотографията, която "показва образа на триумфа на Летните олимпийски игри през 2024 г.". Австралийският новинарски сайт news.com определи фотографията като "най-великата спортна снимка на всички времена".

© Жером Бруийе, AFP, profimedia.bg

  Бруийе успява да направи общо четири снимки на Медина, които публикува и в профила си в Инстаграм. Те бяха споделени и от самия сърфист, който си послужи за публикацията с библейски цитат от книга Филипяни: "За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме подкрепява".

  Подготовка, време и малко късмет

   Полетът на Медина над водата трае секунди, но подготовката да уловиш този момент всъщност отнема много време. Пред "Асошиейтед Прес" фотографът Грегъри Бул, който също снима водните спортове на олимпиадата, разказва, че придвижването във водата най-напред се осъществява с джетове. След това фотографите се прехвърлят на лодка, където започва чакането на перфектния момент. Оборудването им включва водоустойчива техника, а самите те са в готовност веднага да скочат във водата.

"Обичам да казвам, че правенето на снимки е малко като сърфирането. Това е комбинация от подготовка, отдаденост, време, малко опит и малко късмет", написа Бруийе в профила си в "Инстаграм".

   От "Гардиън" отбелязват, че Бруийе е много подготвен фотограф, който познава Медина и начина му на работа. Виждайки приближаващата вълна, той е знаел какво ще направи сърфистът, а след това е дошъл и късметът.

 

 

 

 



Коментари

Все още няма коментари!

Коментирай

   captcha