Понеделник, 16 Септември 2024

„Дунав 2010“ отнесе „Астра“ Гюргево в мач с 10 гола

Публикация   31 Авг, 2012   /     akcent.bg   /     453

„Дунав 2010“ разгроми съседите си от „Астра“ Гюргево с 8:2 в контрола, която се игра на стадиона в квартал „Здравец“ в четвъртък вечерта. Това бе втора проверка между двата тима, в която „драконите“ отново постигнаха категоричен успех след 5:1, което се случи на другия бряг на реката в началото на август. Мачът започна с подчертано превъзходство на домакините. Само шансът попречи на Павлин Тодоров и Росен Каптиев да открият резултата на два пъти след отлични многоходови атаки още в първите минути. За това спомогна и изключително офанзивната схема, с която започна треньорът Борислав Богомилов. Освен на двамата опитни нападатели, в предни позиции той разчиташе още на Валентин Валентинов, Радостин Савов и Кяшиф Фахридинов, докато „чистите защитници“ бяха само трима в лицето на Живко Парашкевов, Аднян Джелилов и Георги Георгиев, а връзката между тях осъществяваха Даниел Венков и Ивайло Иванов. Въпреки това бяха нужни 25 минути, докато румънската врата бъде превзета. Това стори Валентинов с точен удар от около 20 метра, като топката срещна левия страничен стълб и влезе в мрежата зад плонжа на противниковия вратар. 10 минути по-късно Павлин Тодоров бе изведен на удобна позиция и удвои, а в 38-та минута Каптиев направи резултата класически при идентична ситуация. През втората част настана същинска голеада, като се получи съревнование между „дунавските“ нападатели, кой ще отбележи повече попадения. Росен Каптиев вкара втория си гол в 56-та минута след взаимодействие с Тодоров. В 63-та гостите върнаха един гол чрез Андрей Стан, но русенските атаки не секваха. Тодоров направи 5:1, след като засече с глава центриране в наказателното поле на съперника 3 минути по-късно, а след още 3 втори гол отбеляза и Валентинов. Павлин Тодоров оформи хеттрик и 7:1 за „Дунав 2010“ в 77-та минута, а в следващите две минути се оформи и крайният резултат след попадение на Илия Ковачганев за домакините и отново на Андрей Стан за „Астра“ Гюргево. Така „драконите“ загряха подобаващо за предстоящото домакинство срещу „Черноморец“ от Варненската Бяла в неделя от 17:00 ч. на стадиона в квартал „Здравец“. След два изиграни кръга в Североизточната „В“ група те са с пълен актив от 6 точки след победите с 2:0 срещу „Силистра 2009“ в Русе и 4:2 над „Бенковски“ в Бяла.