Понеделник, 16 Септември 2024

Единствената българка в женския бокс на Олимпиадата в Лондон Стойка Петрова става състезателка на боксов клуб „Русе“

Публикация   31 Авг, 2012   /     akcent.bg   /     728

Стойка Петрова вече може да се счита за състезателка на БК „Русе“. Новината бе потвърдена от треньора в клуба Павел Сяров, който е наставник и на женския национален отбор по бокс. Именно под неговото ръководство 26-годишната добричлийка стана първата и единствена до момента българска представителка в надпреварата по бокс при жените на Олимпийските игри в Лондон. Тя изигра една успешна среща, като отпадна на четвъртфинала срещу британката Никола Адамс. Стойка е бронзова медалистка от Европейското първенство по бокс за жени, проведено в Холандия през 2011 г., а на Световното първенство, състояло се през май в Китай, тя се класира пета в категорията си до 51 кг. Стана ясно, че тя вече е подписала официален договор с клуба, като всички финансови взаимоотношения вече са уредени, а картотеката й би трябвало да е готова до седмица. „Ангажиментът й с нас е до следващата Олимпиада – в Рио де Жанейро през 2016 година“, добави изпълнителният директор на тима Илия Сяров. С привличането й се очаква БК „Русе“ да затвърди позициите си на един от най-добрите в женското направление на бокса у нас. Стойка Петрова ще има възможност да спечели първо отличие с новия си клуб пред русенската публика по време на турнира за Купата на България през есента в зала „Дунав“.