Понеделник, 16 Септември 2024

Съдбата събра съперниците от първия мач за Купата на БЛФЗ в Русе на финала

Публикация   29 Авг, 2012   /     akcent.bg   /     460

„Бъзън“ и „Колос“ определят носителя на трофея тази вечер

Любопитен финал се оформи в турнира за Купата на Българската лига по футзал в града. Надпреварата е поредната, организирана под егидата на тази организация на спортната „Арена Русе“ след Английската мидуийк лига, чийто втори полусезон трябва да започне през септември. В спор за Купата влязоха 11 тима, разделени в 3 групи. В първия мач от състезанието, който се игра на 31 юли „Бъзън“ изненада „Колос“ с разгромното 9:0. Интересното тогава бе, че след първите 25 минути резултатът бе 0:0, а инициативата бе на страната на „колосите“. През втората часто обаче нещата се промениха и се стигна до една от победите с най-голяма разлика в надпреварата. Лошото начало обаче явно не е отчаяло тима от квартал „Родина“ и той стигна до финала, като последно препятствие по пътя му бе „3 Д“, победен с 6:4 /5:2 след първото полувреме/. Така отборът „Колос“ ще има възможност да вземе реванш за неприятната загуба от „Бъзън“ на старта на турнира, което би му донесло и трофея. За целта обаче той трябва да преодолее храбрия си съперник, отнесъл коравия тим „Липник“ с 8:1 /3:1 на полувремето/.