Събота, 28 Септември 2024

UEFA EURO 2024: Австрия - Франция 0:1

Публикация   18 Юни, 2024   /     akcent.bg   /     1109

Автогол донесе исканото от Франция начало

Франция стартира участието си на UEFA EURO 2024 с победа срещу Австрия. Автогол на защитника на Австрия Вьобер в 39-ата минута направи разликата в мача и французите вече са с три точки. Срещата от група D се игра в Дюселфорф.

Тимът на Дидие Дешан срещна сериозен отпор от този на Ралф Рангник, заради което срещата не протече според очакванията на мнозина. При 0:0 австрийците пропуснаха положение сам срещу вратаря, а две минути по-късно падна и автоголът.

Отборът на Австрия изобщо не позволи да бъде надиграван, като даже завърши с по-висок процент владение на топката. Играчите на бившия мениджър на Манчестър Юнайтед в нито един момент не се прибраха в глуха защита, заради което пък се стигна до неочаквано много контраатаки на французите.

В следващия кръг е и дербито в групата между Франция и Нидерландия - в петък от 22:00 часа. В същия ден Полша ще спори с Австрия.