Два гола решиха Словения - Дания, Ериксен с мечтано завръщане на Европейско

Публикация   16 Юни, 2024   /     akcent.bg   /     70

Балканският тим и "червеният динамит" сътвориха първото равенство на Евро 2024

Словения и Дания завършиха 1:1 на "Щутгарт Арена" в първата среща от група „С“ и сътвориха първото реми от началото на на Евро 2024. Кристиан Ериксен отбеляза първия гол за „червения динамит“ 1100 дни след ужаса, който претърпя на миналото Европейско, когато сърцето му спря да бие за няколко минути по време на двубой срещу Финландия на стадион „Паркен“ в Копенхаген. Той се превърна в третият най-възрастен голмайстор за Дания на голям форум и в най-възрастният на европейски финали за "червения динамит". Ерик Янжа (77) пък донесе точката за словенците. По-късно играят Сърбия срещу Англия в другия мач от тази група.

Двубоят започна равностойно без сериозни положения в първия четвърт час. В 16-ата минута Бенямин Шешко пое топката в средата на терена и напредна, след което стреля от около 20 метра, но топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб. Секунди по-късно след изпълнение на тъч Йонас Винд намери по превъзходен начин Кристиан Ериксен, който с едно докосване си овладя топката и с второто я изстреля неспасяемо към десния ъгъл за 0:1. Голът е специален за него, тъй като на миналото Европейско животът му бе поставен на карта, след като получи сърдечен удар в мач срещу Финландия, но за щастие бе спасен. Сега съдбата го възнагради с попадение в първия мач за Дания на турнира.