Понеделник, 16 Септември 2024

„Дунав 2010“ отнесе „Бенковски“ с 4:2 в Бяла

Публикация   28 Авг, 2012   /     akcent.bg   /     648

Пашата и Ковача наказаха бившия си отбор

„Дунав 2010“ постигна важен успех във втория си мач от тазгодишния шампионат на Североизточната „В“ група. „Драконите“ гостуваха в неделната вечер на стадиона в Бяла на местния „Бенковски“. След загубата в последната минута на срещата между двата тима преди година и равенствата в контролите това лято, русенци бяха пределно мотивирани да стигнат до успеха. Те започнаха с вихрени атаки веднага след първия съдийски сигнал. Валентин Валентинов, Даниел Венков и Кяшиф Фахридинов имаха възможност да открият още в първите минути, но или вратарят Мартин Милонов се намесваше, или топката минаваше от външната страна на гредите. В 12-та минута все пак Валентинов намери верния път към вратата на домакините. Той засече с глава центриране отляво на Фахридинов, като ударът му прехвърли прецизно Милонов за 0:1. Вместо да успкоят играта с втори гол, гостите допуснаха бързо изравняване само две минути по-късно. Пламен Петров стреля директно от пряк свободен удар от около 25 метра, Пламен Сашев не успя да улови топката и Пламен Божанов добави отблизо за 1:1. При тази ситуация обаче верният страж и капитан на „Дунав 2010“ получи неприятна контузия в пръст на дясната ръка, като в последствие се оказа, че няма счупване и той най-вероятно ще е на разположение още в следващия мач. Междувременно се наложи вратарят на юношите старша възраст на „драконите“ Костадин Илиев да излиза на терена, което бе официален дебют за него в представителния тим. В 20-та минута русенци отбелязаха втори гол, но той бе отменен. Росен Каптиев добави, след като Милонов парира опасен шут на Валентинов, но страничният рефер вдигна флага в знак, че нападателят е бил зад отбраната на домакините. Само три минути след това обаче „Бенковски“ отново изоставаше и попадението нямаше как да не бъде зачетено. Ивайло Иванов наказа по блестящ начин бившия си тим с точен изстрел от около 20 метра след поредния пробив на Валентинов отдясно. За разлика от мощната „дунавска“ агитка, Пашата все пак не показа емоция и прие спокойно промяната на резултата. В 36-та минута преднината на гостите пък набъбна на 3:1. Фахридинов проби отляво и центрира в полето на домакините, където за друг бивш беленски „войвода“ Илия Ковчганев нямаше проблеми да отбележи. Второто полувреме започна както и първото – с атаки на русенския тим. При една от тях Ковачганев бе изведен на добра позиция, но излезлият да го пресреща извън наказателното поле Милонов го спря с грубо нарушение. Това доведе и до втора принудителна смяна в тима на „Дунав 2010“, като Ковачганев напусна с натъртени ребра, в игра се появи и Павлин Тодоров, а вратарят на „Бенковски“ получи само жълт картон. Веднага след това Росен Каптиев бе намерен в пеналта на домакините и Ивайло Цветков го задържа с ръце, за да предотврати нов гол. Реферът обаче го видя и отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който стреля покрай десния страничен стълб, но от външната му страна. В 65-та минута пък „войводите“ отново се доближиха в резултата. Пламен Петров бе изведен отляво и пусна топката покрай излезлият да го пресреща Илиев за 2:3. До края срещата позагуби футболните си достойнства. Домакините започнаха все по-отчетливо да се разделят на защита и нападение и загубиха битката в средата на терена, а някои от тях, като Георги Ковачев например, отделиха много повече време и усилия в заяждане с агитката на „драконите“, отколкото в опит да помогне на своя тим. Междувременно Борислав Богомилов умело освежи халфовата линия с включване на младия Александър Атанасов на мястото на Фахридинов в 83-та минута. Само две минути по-късно той навърза почти цялата отбрана на „Бенковски“ с рейд отляво, влезе в наказателното поле и подаде на Павлин Тодоров, чийто първи удар бе спасен от Милонов, но след добавката му топката вече бе в мрежата за 2:4. Малко преди края при тежък сблъсък пострада и Аднян Джелилов, но той стисна зъби и завърши срещата. След последния съдийски сигнал дойде време и за заслужена радост и поздрави за отбора-победител от русенската агитка. Феновете не пропуснаха да благодарят и на ръководството на клуба в лицето на д-р Симеон Симеонов и Явор Кирилов, които изгледаха целия мач заедно с тях в 40-градусовата жега в сектора за гости.

„Дунав 2010“ Русе: Пламен Сашев /18 мин. - Костадин Илиев/, Даниел Неделчев, Борислав Бориславов, Георги Георгиев, Аднян Джелилов, Даниел Венков, Ивайло Иванов, Валентин Валентинов, Кяшиф Фахридинов /83 мин. - Александър Атанасов/, Илия Ковачганев /60 мин. - Павлин Тодоров/, Росен Каптиев.

„Бенковски“ Бяла: Мартин Милонов, Ивайло Цветков, Дамян Дамянов /46 мин. - Николай Иванов/, Борислав Джарнавлиев, Ивайло Лазаров, Пламен Божанов, Трифон Атанасов /78 мин. - Иван Бориславов/, Огнян Брайнов, Пламен Петров, Георги Ковачев, Драгомир Драганов /67 мин. - Димитър Брашнаров/

Димитър Славчев: Играхме много слабо

Борислав Богомилов: Върнахме ги в мача с вратарски грешки

След срещата президентът на домакините Димитър Славчев призна, че поражението е било заслужено. „Играхме много слабо и заслужено загубихме срещата. Оставихме много свободни пространства на гостите и те се възползваха от тях. Още от първите минути ни атакуваха, а ние така и не намерихме начин да им противодействаме, както трябва“, сподели президентът на „Бенковски“.

Старши треньорът на „Дунав 2010“ Борислав Богомилов бе спокоен след победата на своя тим в Бяла. „Победихме, но ги върнахме в мача на два пъти с вратарски грешки. За втория гол няма как да се сърдим на младия Илиев, който игра за първи път с представителния ни тим. При първия обаче Сашев трябваше да се намеси много по-уверено. Жалко, че това му коства и контузия. Доколкото разбрахме няма счупване, но все пак е пръст на ръката, има болки и едва ли ще тренира пълноценно през седмицата. Най-вероятно за мача с „Черноморец“ Бяла ще заложим на Пламен Иванов и ще запазим Сашев евентуално за срещата с „Добруджа“ в Добрич“ на 9 септември“, заяви Богомилов.