Неделя, 8 Септември 2024

Росен Каптиев донесе победата на „Дунав“ на старта на първенството

Публикация   20 Авг, 2012   /     akcent.bg   /     500

„Драконите“ победиха „Силистра 2009“ с 2:0 с два гола на опитния нападател в последните 15 минути на мача

Успешно начало на шампионата в Североизточната „В“ група записа русенският „Дунав“. Пред близо 500 зрители на стадиона в квартал „Здравец“ „драконите“ победиха гостуващия „Силистра 2009“ с 2:0. Успехът бе заслужен за „сините“ предвид предимството, което имаха в играта и създадените от тях положения за отбелязване на гол, но далеч не дойде толкова лесно. След кратко проучване на съперника първата опасна ситуация пред вратата на гостите дойде в 13-та минута. Валентин Валентинов бе изведен отдясно в наказателното поле на силистренци от Павлин Тодоров, но изстрелът му срещна левия страничен стълб. В 20-та минута и самият Тодоров имаше възможност да открие, но топката мина на сантиметри над горната греда, след като нападателят бе засякъл центриране от пряк свободен удар на Кяшиф Фахридинов. Мако по-късно пък „шуменският Гути“ бе изведен на удобна позиция след многоходова домакинска атака, но шутът му бе спасен от противниковия страж Иван Димитров. До почивката с пропуски се отличиха отново Тодоров и бранителят Георги Георгиев, който се бе включил в атака при ъглов удар пред вратата на „Силистра 2009“. Втората част започна с още по-настоятелни атаки и опити на домакините да вкарат гол, но все неуспешни. Валентинов стреля от около 25 метра опасно, но Димитров спаси с върха на пръстите си коварния удар. Малко по-късно Фахридинов пропусна да материализира домакинското предимство от две почти идентични ситуации. Той навърза на два пъти силистренската отбрана, но в първия случай сгреши като не стреля, а предпочете да взаимодейства със свой съотборник, а във втория опита удар, но топката мина над вратата. Борислав Богомилов се принуди да прибегне до смените, като пускането в игра на Росен Каптиев бе посрещнато с бурни аплодисменти от публиката. Заменени бяха неефективните до момента Илия Ковачганев и Ивайло Иванов – Пашата като вторият „дунавец“, който се появи на терена от резервната скамейка бе Александър Атанасов. Междувременно гостите създадоха най-чистото си положение пред русенската врата, но Пламен Сашев отрази изстрел от упор, който отправи измъкнал се от опеката на бранителите на „Дунав“ нападател на съперника. „Свежата кръв“ в атаката на „драконите“ все пак доведе до желания резултат. В 74-та минута именно Росен Каптиев откри, след като се оказа най-съобразителен при центриране от ъгловия удар на Фахридинов и насочи топката в долния десен ъгъл зад Димитров за 1:0. Само 3 минути по-късно стадионът отново избухна и отново причината бе гол, отбелязан от Каптиев. Даниел Венков направи забележителен самостоятелен рейд отляво и стреля, а за опитния нападател остана само да добави отблизо, след като вратарят бе парирал първоначалния изстрел. Атаките на русенци не секнаха, като веднага след втория си гол, Каптиев опита два последователни удара към вратата на „Силистра 2009“, спасени от Димитров, а при добавката Валентинов и Тодоров не се разбраха кой да бие в опразнената мрежа и пропуснаха да направят резултата класически. В 90-та минута пък на Сашев отново се наложи да показва защо е капитан на отбора, като изби в корнер опасен удар. При последвалото разиграване топката попадна и в неговата мрежа, но попадението бе отменено, заради нарушение срещу русенския страж. Така „Дунав“ започна с победа сезон 2012/2013 в Североизточната „В“ група и в края на седмицата ще пътува до Бяла за областното дерби с местния „Бенковски“ с по-голяма увереност.

„Дунав“ Русе: Пламен Сашев, Даниел Неделчев, Борислав Бориславов, Георги Георгиев, Аднян Джелилов, Даниел Венков /80 мин. - Радостин Савов/, Ивайло Иванов /71 мин. - Александър Атанасов/, Илия Ковчганев /62 мин. - Росен Каптиев/, Кяшиф Фахридинов, Валентин Валентинов, Павлин Тодоров.