Петък, 18 Октомври 2024

„Аристон“ изпусна победата на негостоприемния терен в Тервел

Публикация   20 Авг, 2012   /     akcent.bg   /     501

ФК „Аристон“ завърши 1:1 при гостуването си в Тервел на местния „Септември“ в първия кръг от първенството в Североизточната „В“ група. Въпреки, че русенският тим имаше нелеката задача да се изправи срещу може би най-коравия домакин при завръщането си в третия ешалон, момчетата на Камен Симеонов излязоха пределно мотивирани да започнат сезон 2012/2013 с победа. Те създадоха много повече положения пред противниковата врата от „септемврийци“ и само късметът и добрите намеси на вратаря на съперника им попречиха да си тръгнат от Тервел със заслужен успех. „Аристонци“ започнаха с атаките още от първия съдийски сигнал. Във втората минута пък вече можеха да водят, но изстрел на Гюрсес Александров уцели гредата. Последваха още 3-4 положения спасени от стража на домакините. В 34-та минута обаче и той капитулира. Александров засече центриране от ъглов удар, а намиращият се в близост Анатали Кирилов изненада вратаря, променяйки бързо посоката на движение на топката тя се озова в мрежата за 0:1. До почивката гостите имаха възможност да удвоят, но Евгени Систов не успя да намери целта от малък ъгъл. Второто полувреме продължи по същия сценарий, но успокоителното второ попадение за русенци така и не влизаше. Вместо това обаче по старото неписано футболно правило се случи друго. Добро разиграване с двойно подаване измъкна нападател на тима от Тервел сам срещу Сабри Ваизов и той не сгреши за 1:1. До края на мача „аристонци“ създадоха още няколко положения за отбелязване на гол, но така и не успяха да си върнат водачеството и да си тръгнат с трите точки за Русе. По този начин играчите на Камен Симеонов трябваше да се задоволят само с равенство и една точка от негостоприемния терен на „Септември“. В следващия кръг „Аристон“ трябваше да приеме „Девня“, но по молба на съперника срещата е отложена, тъй като все още не ясно дали въобще отборът от града на химията ще започне първенството.

Старши треньорът на „Аристон“ Камен Симеонов сподели, че с оглед на показаното, неговият тим е заслужавал победата. „Като цяло съм доволен от постигнатото. Смятам обаче, че можехме да решим мача още през първото полувреме, през което владеехме играта и създадохме достатъчно положения за гол. Отдавам пропуските на прекаленото желание на момчетата да се докажат в първия си официален мач при завръщането на „Аристон“ в Североизточната „В“ група. Все пак предвид и това, че съперникът ни е един от най-коравите домакини в първенството, можем да сме доволни от първия си мач. Във втория кръг ще почиваме. Знаете, че от „Девня“ подадоха молба да им бъдат отложени първите два мача, като още не се знае дали въобще ще започнат шампионата. Ще търсим съперник за контрола в края на седмицата, за да не нарушим ритъма си. Надявам се да успеем да намерим подходящ противник“, заяви Камен Симеонов.