Събота, 27 Април 2024

Волейболистите на ,,Дунав,, - Русе се завърнаха в елита, след като спечели безапелационно Висшата лига

Публикация   07:01     24 Март, 2024 /     akcent.bg   /     744

Състезателите на старши треньора Красимир Миронов нямат загуба през изминалия сезон

С резултат 3:0 гейма русенските волейболисти на "Дунав" победиха ВК "Миньор - Перник" и спечелиха Националната волейболна висша лига. Финалният мач се проведе в зала "Дунав".

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Венцеслав Георгиев, който почина, след като бе поразен от мълния на стадион "Дунав" и днес щеше да навърши 12 г.

През целия мач русенските волейболисти водеха убедително. В третия гейм "Миньор" изравни точките, но в края "Дунав" се наложи с 25:21.

Състезателите на старши треньора Красимир Миронов и неговия помощник Данко Тонев нямат загуба през изминалия сезон, а през януари спечелиха Купата на България Висша лига. За тази си победа отборът получи от кмета Пенчо Милков статуетка "Русе" и грамоти.