Неделя, 8 Септември 2024

„Аристон“ победи юношите на „Виторул“ с 3:1 в последната си проверка преди началото на сезона

Публикация   16 Авг, 2012   /     akcent.bg   /     499

ФК „Аристон“ постигна победа с 3:1 срещу една от юношеските формации на елитния румънски „Виторул“ в Русе в сряда вечерта. Това бе последна проверка за тима от квартал „Локомотив“, в която Камен Симеонов имаше възможност да изпробва в игрова обстановка своите футболисти. Той започна с Християн Дянков на вратата и пред него Николай Николов, Павел Панов, Жулиен Жечев, Генадий Иванов, Атилла Юмер, Мариян Генов, Анатоли Кирилов, Алеф Караосман, Евгени Систов, Гюрсес Александров. Домакините бяха по-активни в началото, като с добри ситуации за отбелазване на гол се отличиха Систов, Александров и Караосман. Румънските играчи, болшинството от които бяха родени през 1994 и 1995 година, също опитваха опасни контраатаки. При една от тях в средата на първото полувреме нападател на „Виторул“ се измъкна от опит за изкуствена засада. Вратарят Дянков и върналите се бранители на русенци успяха да се справят първоначално с положението, но гостите разиграха умело топката и откриха с премерен удар от границата на наказателното поле за 0:1. Последваха вихрени атаки на „Аристон“ и голът не закъсня. Мариян Генов бе изведен в удобна позиция от Анатоли Кирилов и изравни за 1:1. При този резултат завърши и първата част. След почивката Камен Симеонов пусна постепенно в игра почти всички свои играчи. Успешно се включи Пламен Балчев, който бе в основата на почти всички опасности пред румънската врата през втората част. 15-ина минути след подновяването на играта обаче гостите бяха на път отново да поведат. Техен играч бе изведен сам срещу влезлия на мястото на Дянков Сабри Ваизов и вратарят бе принуден да го спре с нарушение в наказателното поле. Последва дузпа и жълт картон за стража на „аристонци“, който обаче бързо компенсира грешката си, спасявайки изстреляната в долния десен ъгъл топка. Още в ответната атака Генадий Иванов донесе предимство за тима от квартал „Локомотив“, след като забоде с глава топката в мрежата на румънците. Крайният резултат бе оформен от Пламен Балчев, който реализира от удобна позиция в последните минути на двубоя.

Камен Симеонов ще разчита на 25 футболисти за новия сезон

Преди началото на срещата между „Аристон“ и румънския „Виторул“ се състоя и планираното представяне на състава, с който отборът ще играе в Североизточната „В“ група. 25 имена бяха съобщени от диктора и един след друг на полето се появиха Сабри Ваизов, Християн Дянков, Николай Николов, Павел Панов, Жулиен Жечев, Генадий Иванов, Александър Димитров, Венцислав Тодоров, Онур Емин, Атилла Юмер, Мариян Генов, Алеф Караосман, Анатоли Кирилов, Васил Върбанов, Кольо Кабаев, Пламен Балчев, Георги Илиев, Кристиян Кирилов, Евгени Систов, Гюрсес Александров, Тихомир Иванов, Димитър Димитров, Ивайло Иванов, Симеон Руменов, Радослав Стоянов. Както вече съобщихме Камен Симеонов ще е начело на треньорския екип, а негов помощник ще бъде Йордан Дженков. За подготовката на вратарите пък ще отговаря Любомир Петков.