Петък, 18 Октомври 2024

„Бъзън“ вкара 9 на „Колос“ само за 25 минути в първия мач за Купата на БЛФЗ в Русе

Публикация   01 Авг, 2012   /     акcent.bg   /     637

С първите мачове в групи „А“ и „C” започна във вторник вечерта турнира за Купата на БЛФЗ. Както вече съобщихме, в надпреварата на „Арена Русе“ участват 11 отбора, разделени в 3 групи. Първите два от всяка и двата най-добри трети тима продължават на 1/4-финалите, а носителят на Купата се очаква да бъде ясен до края на август. Точно 30 гола бяха вкарани в първите три мача. След ялово първо полувреме „Бъзън“ се развихри и вкара 9 безответни попадения във врата на „Колос“. 4 от тях бяха дело на Гюнай Ахмедов, два на Айлин Ашим и по един на Павлин Петков, Ариф Арифов и Ашкън Абдулов. В другата среща от група „А“ „Липник“ надделя над „Локо Русе“ с 4:3. С два гола за победителите се отличи Християн Ганев, а по един добавиха Кирил Фурнигов и Мирослав Марков срещу точни изстрели на Красен Минков, Мартин Стоянов и Тодор Маджаров за „железничарите“. В първия мач от група „C” ФК „Русе“ обърна „Тип кард“ с 8:6, след като изоставаше с 3:4 на почивката. Двама от победителите записаха хеттрик – Даниел Иванов и Николай Петков, а Мариян Маринов и Калоян Георгиев вкараха по едно попадение. За съперника им точни бяха Теодор Михайлов на три пъти, Момчил Воденичаров – на два и веднъж Радослав Христов.