Петък, 18 Октомври 2024

„Аристон“ отнесе с 6:2 „Белица“, след трудно първо полувреме

Публикация   27 Юли, 2012   /     акcent.bg   /     501

Централен защитник, халф и голмайстор очакват през другата седмица в квартал „Локомотив“

ФК „Аристон“ записа нов убедителен успех в предсезонната си подготовка. Както вече съобщихме, след 1:1 в Кубрат и 4:0 срещу „Бенковски“ Бяла в Русе през миналата седмица, Камен Симеонов успя да уреди нова проверка за своите играчи. Те срещнаха тима на „Белица“ от едноименното тутраканско село, който завърши на четвъртото място в Североизточната „В“ група през миналия сезон. Въпреки, че не бяха в същия състав и започнаха подготовка едва през тази седмица обаче, гостите влязоха по-добре в мача. Още в първите минути техен състезател бе фаулиран в наказателното поле на „Аристон“ и 39-годишният играещ треньор на отбора Ивелин Спасов откри за 0:1 с точен изстрел от дузпа. Упорството на домакините пред противниковата врата бе възнаградено едва в края на първата част, когато опитният Мариян Генов прати топката в мрежата от пряк свободен удар. След почивката отново русенци бяха по-активни. С добри включвания се отличиха Гюрсес Александров, Генов, Павел Балчев и Алеф Караосман. Гостите обаче също не пропускаха да използват всяка възможност за контраатака, при една от които имаха претенции за нова дузпа в своя полза. Все пак отново търновският халф отбеляза за „Аристон“ и даде преднина на домакините в 56-та минута за 2:1. 10 минути по-късно Алеф Караосман също се разписа, а след още 10 това стори и капитанът на отбора от квартал „Локомотив“ Атилла Юмер. 5:1 направи миналогодишният голмайстор на тима Димитър Димитров – Карата в 79-та минута. Междувременно в игра за „Белица“ се появи бившият нападател на „Шумен“ и „Локомотив“ София Мирослав Мирославов, който въпреки, че е на 42 години затрудни максимално домакинската отбрана и вратар. Именно при негова атака Павел Панов бе принуден да действа непозволено за да го спре и бе отсъдена втора дузпа за гостите, реализирана технично от потърпевшия Мирославов за 5:2. Крайното 6:2 и хеттрика си в тази контрола оформи Мариян Генов с прецизен изстрел от пряк свободен удар от 20-ина метра.

„Аристон“ Русе: Сабри Ваизов, Даниел Желев, Павел Панов, Денис Орханов, Венцислав Тодоров, Атилла Юмер, Мариян Генов, Пламен Балчев, Алеф Караосман, Тихомир Иванов, Гюрсес Александров /Християн Дянков, Анатоли Кирилов, Кристиян Кирилов, Кольо Кабаев, Васил Върбанов, Георги Илиев, Генади Иванов, Димитър Димитров, Онур Емин/

Селекцията в „Аристон“ продължава да е отворен процес и старши треньорът Камен Симеонов търси още попълнения. Въпреки, че вече изигра три проверки, в които записа равенство и две победи, наставникът на „аристонци“ опитва да подсили тима, като осигури достатъчно качествена конкуренция във всяка линия. Стана ясно, че през следващата седмица в квартал „Локомотив“ към отбора трябва да се присъединят поне още трима футболисти. Симеонов отказа да назове имена, но сподели, че става въпрос за централен защитник, халф и централен нападател. Междувременно на „Аристон“ предстоят още контроли, като след гостуването в Румъния на КС „Миовени“, техни съперници ще са „Академик“ Свищов и „Бенковски“ Бяла.