Близо 150 милиона ученици в цял свят са били тормозени от свои съученици. Това показва доклад на УНИЦЕФ. Във Франция, проблемът с училищния тормоз излезе на дневен ред след серия от случаи, завършили с фатален край. При един от тях училищните власти бяха обвинени, че не са обърнали внимание на призивите на тормозено дете. Затова в страната обявиха амбициозен план за борба с насилието
От март миналата година, тормозът в училище във Франция се счита за престъпление. До 10 години затвор и глоба от 150 000 евро заплашват агресора, особено ако атаките са принудили жертвата да посегне на живота си. Новият план на правителството за борба с насилието в училище включва конфискация на мобилни телефони, изключване от социални мрежи, курсове по емпатия и обучение на персонала. Годишно близо милион френски деца стават жертва на тормоз в училище. През последната седмица, в страната са зачестили и атаките срещу еврейски деца, което накара властите да поставят допълнителна охрана пред религиозните училища.
Във Франция половината от учениците на възраст между 13 и 15 години споделят, че са били малтретирани в училище, поне веднъж през последните два месеца. В 39 технологично развити страни трима от десет ученици признават, че тормозят свои връстници. Виртуалното пространство отвори нова врата, за все по-труден контрол над насилието между деца.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай