Петък, 18 Октомври 2024

„Дунав 2010“ изпусна „Шумен 2010“ в Русе

Публикация   22 Юли, 2012   /     akcent.bg   /     539

Борислав Богомилов: Търсим нападател и защитник

Футболистите на „Дунав 2010“ изиграха четвъртата си контрола в подготовката за сезон 2012/2013 в Североизточната „В“ група. Техен съперник бе ръководеният от Енрико Пичоне тим на „Шумен 2010“, който си спечели промоция в единната „Б“ група. Наред с няколкото никому неизвестни италианци, които бяха представени за юноши на „Интер“ и „Рома“, за шуменци играха опитните шуменци Захари Димитров, Максим Недев, Кяшив Фахрединов, Ахмет Хикмет, бившият вратар на „Литекс“ Тодор Тодоров и миналият през „Ботев“ Пловдив Димитър Витанов, както и Юлиян Загоров, който през пролетта бе част от „драконите“. Срещу тях Борислав Богомилов избра да започне с Пламен Сашев на вратата, Аднян Джелилов, Севдалин Иванов, Георги Георгиев и Александър Маринов в отбрана, Живко Парашкевов и Борислав Бориславов в ролята на опорни халфове, а Ивайло Иванов, Даниел Неделчев, Илия Ковачганев и Валентин Валентинов си сменяха местата по крилата и на върха на атаката. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на русенци, които владееха напълно средата на терена, но положенията, които създаваха не бяха толкова много. В 30-та минута Илия Ковачганев бе спънат около границата на наказтелното поле на съперника, като дори останаха съмнения, че нарушението е извършено в голямата пеналтерия, но бе отсъден пряк свободен удар. Последваха опасни удари на Неделчев и Маринов, но Тодоров се справи, а до почивката и Валентинов нямаше шанс да отбележи. Веднага след подновяването на играта Георгиев бе близо до гола, засичайки с глава центриране от ъглов удар, но и той не намери целта. За сметка на това гостите се възползваха от първото си по-сериозно положение пред русенската врата и Захари Димитров откри в 51-та минута след груба грешка на „дунавската“ отбрана. Отговорът не закъсня и по-малко от 10 минути след това, Ивайло Иванов бе намерен непокрит в наказателното поле на „Шумен 2010“ и той изравни с лекота за 1:1. Добрата игра на „Дунав 2010“ доведе от импулс и на трибуните, като феновете не спираха да подкрепят своите любимци, а в арсенала им от скандирания и песни, не бе подминат и атрактивния треньор на гостите Пичони. На терена пък последваха множество смени в двата състава, като за домакиние последователно в игра се появиха Радостин Савов, Васил Красимиров, Морис Вълчовски, Светлозар Недялков, Пламен Иванов, Денчо Денчев, Теодор Христов и Тони Петков. Пристигналият от САЩ Вълчовски направи впечатление на феновете с добрия технически потенциал и включвания по крилата. Синхронът в играта на домакините обаче се понаруши и бяха зипуснати няколко атаки отляво на Фахрединов, след една от които в 87-та минута бе намерен Петър Петров, който отбеляза за крайното 1:2. Следващата конрола на „Дунав 2010“ е в сряда срещу „Две могили“ в Русе.

Старши треньорът на „Дунав 2010“ Борислав Богомилов обяви, че продължава търсенето на нападателя, на който ще се разчита да води по-уверено атаката на тима, като за целта председателят на УС на клуба д-р Симеон Симеонов води преговори с Росен Каптиев. „По принцип съм доволен от тази проверка. През първото полувреме играхме по-добре и може би трябваше да поведем. Последните 20-ина минути направихме много смени, понаруши се синхрона и логично се стигна до загубата. Ще си направим определени изводи от това и със сигурност ще има последствия. Иначе селекцията продължава. Ще има освободени, ще има и нови. В този мач ми хареса, дошлият от Балчик Севдалин Иванов, като в понеделник очакваме и Александър Иванов, който е наш юноша и идва от Поморие. С това може би ще решим проблемите в защита. Продължаваме да търсим усилено още нападател. Д-р Симеонов лично води преговори с Росен Каптиев. Търсим и други варианти, но още няма нищо сигурно. Иначе пропаднаха двете ни контроли с „Локомотив“ Горна Оряховица, защото стана ясно, че те още не са се събрали напълно за подготовка. Успяхме да уредим проверка срещу „Две могили“ в сряда в Русе. Предстоят ни и два мача с „Волов“ Шумен, който ще играе в Североизточната „В“ група, а на 4 август сме поканени да върнем визитата на „Шумен 2010“ за откриване на ремонтирания им стадион, каза Богомилов, като добави, че се водят преговори и за приятелски мач и с отбора от съседния румънски град Гюргево.