Вторник, 30 Април 2024

Лудогорец победи с 4:0 Балкани и продължава напред в Шампионската лига

Публикация   06:15     19 Юли, 2023 /     akcent.bg   /     1210

Българският шампион победи с общ резултат 4:2 и се класира за втория кръг

Българският шампион Лудогорец се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига, след като отстрани косовския Балкани с 4:0 и с общ резултат 4:2 продължи в следващата фаза.

Тимът загуби 0:2 първия мач в Косово, но днес разградчани бяха категорични.

В 4-та минута Витри центрира към Бърнард Текпетей, който засече с глава и откри резултата.

В първата минута от добавеното време Текпетей вкара втори гол, след като промуши топката между краката на вратаря на Балкани с удар от пеналта и заличи преднината на гостите.

В 49-та минута след брутална грешка в защитата на Балкани Матиас Тисера се възползва и без проблем покачи на 3:0 - необходимият резултат Лудогорец да се класира.

Всичко приключи в 78-та минута, когато влезлият през втората част Кайо Видал вкара четвърти гол след нова грешка от бранителите на Балкани.

Така Лудогорец спечели с общ резултат 4:2 и елиминира косовския шампион. Така Лудогорец ще срещне словенския Олимпия Любляна в следващия втори предварителен кръг на Шампионската лига, а Балкани продължава във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Първият мач между Лудогорец и Олимпия е в Разград следваща седмица.