Малшанс! Девет секунди не ни достигнаха да отбележим победа над фаворита Сърбия

Публикация   06:26     21 Юни, 2023 /     akcent.bg   /     329

Българският национален отбор по футбол завърши наравно 1:1 при домакинството си на Сърбия в четвъртия си двубой от квалификациите за европейското първенство в Германия през 2024 година.

След нулево първо полувреме България откри резултата на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград в 47-ата минута, когато Марин Петков центрира отляво в наказателното поле на Сърбия, тя излезе от очертанията на пеналта и попадна в краката на Виктор Попов, който с едно докосване я върна наказателното поле на гостите, където Ивайло Чочев овладя и я върна назад към Кирил Десподов. Капитанът на „лъвовете“ стреля от движение по земя, като топката мине между краката и ръцете на вратаря Ваня Милинкович-Савич.

В 68-ата минута „трикольорите“ можеха да удвоят преднината си, но малшанс ги лиши от втори гол. Авторът на първия гол Кирил Десподов подаде към появилият се от резервната скамейка Филип Кръстев, който проби отдясно в наказателното поле на „плавите“, където си нагласи топката за левия крак и с фалцов диагонален изстрел прати топката в горната греда на стража Миликович-Савич.

В последните секунди на добавеното време Сърбия отбеляза иразвнителен гол чрез Дарко Лазович, който получи топката отдясно в наказателното поле на България с мощен изстрел от ждроб се разписа неспасяемо във вратата на вратаря Иван Дюлгеров.

В класирането България заема четвъртото място с актив от точки точки. Сърбия е втора в класирането със седем точки, колкото има и лидера Унгария. Трети е съставът на Черна гора с четири точки, а на дъното е Литва с едва една спечелена точка.

Стартовите състави:

България: 12 Дюлгеров, 6 Попов, 23 Антов, 15 П Христов, 4 Груев, 22 Петков, 16 Н.Илиев, 8 Краев, 18 Чочев, 10 Русев, 11 Десподов.

Сърбия: 23 В. Милинкович Савич, 4 Миленкович, 8 Гудел, 2 Павлович, 14 Живкович, 7 Лукич, 6 Максимович, 11 Костич, 10 Тадич, 20 С. Миленкович Савич, 9 Йовелич