Испания ликува в Лигата на нациите след успех над Хърватия с дузпи

Публикация   06:31     19 Юни, 2023 /     akcent.bg   /     361

Испания е победител в Лигата на нациите за 2023 г., след като спечели с дузпи срещу Хърватия във финалния мач в Ротердам. Испанците се наложиха с 5:4 при ударите от 11-те метра, като в редовното време и продълженията голове нямаше.

Това беше трети сезон на надпреварата. През 2019 г. Португалия спечели, а две години по-късно победител стана Франция.

За Испания това беше второ участие във финал в Лигата на нациите, след като през 2021 г. отборът загуби в двубоя за отличието.Редовното време завърши без голове въпреки поделено надмощие от двете страни. През първата част Испания имаше повече удари, но нито един от тях не беше точен. Хърватия действаше предпазливо, но въпреки това в моментите, в които вдигаше темпото бързо стигаше до вратата на испанците.

След почивката Испания имаше два добри шанса - единият след далечен удар на Родри, а в 84-ата минута резервата Ансу Фати като по чудо не вкара.

При дузпите Аймерик Лапорт пропусна за Испания, докато от хърватите Ловро Майер и Бруно Петкович не бяха точни.