Липсата на политическа култура у избирателите води и до катастрофалните резултати от изборите по отношение на влезлите в 49-то Народно събрание...
Месец и половина парламентът произвежда нищо, но на висока цена...
Половин милиард лева изхарчени за избори, които произвеждат един и същи резултат.
ГЕРБ замразиха преговорите с ПП-ДБ за съставяне на правителство. Причината- изтеклият запис и изразеното негативно отношение към бъдещите партньори от страна на хората на Петков- Василев.
Всъщност, такова нещо, ако все пак се случи, то ще е брак, меко казано, под натиск. От една страна- на избирателите, които като че ли ги очакват нови избори за 6-ти път и нови сериозни харчове от бюджета /грубо сметнато, вече са половин милиард лева/.
Ако приемем, че средно държавата е вадила по повече от 95 млн. лева, то за 2-те години и 5-те избора са похарчени близо половин милиард !!! лева.
Наскоро на открита сбирка в Русе анонимните алкохолици признават своята грешка - как, като се прави всеки път едно и също, се произвежда един и същи резултат. Може на някого да не се хареса, но това с изборната спирала не е особено по-различно.
Защо е така?
От 240 избрани и БЕЗдействащи народни избраници не повече от 30-40 вземат решенията за бъдещето на държавата. Дали сами или с ментори от различни посолства, не е много ясно, но отчетливо се вижда, че клетвата да служат на България остава заглушена и бързо забравена.
Не разбирам какъв зор има кой ще изпълнява Програмата, около която са се обединили ГЕРБ и ПП-ДБ- бюджет, Шенген, приемане на еврото и т.н. Какво тук значи някаква си личност – би трябвало, както е казал поетът- нищо. Но явно за хората, които са успели да се вредят и да направят политиката собствена професия, не е така.
Алогично за всеки нормален човек е съставяне на правителство с втори мандат, и то с един единствен представител на спечелилата изборите политическа сила.
Незнайно защо вариантът за експертен кабинет не бе приет? Всъщност жизнено важни за държавата и за електората проблеми са в ръцете на лаици в политиката... или на доказани шарлатани.
Ротационният принцип на управление се оказа, че го има, но не стана ясно дали е работещ, /Румъния е най- пресният провален пример/.
Захласнати в следизборни боричкания, партии и депутати останаха далеч от злободневните проблеми на своите избиратели, правейки си елементарни сметки за евентуални нови предсрочни избори, както и предстоящите местни. Просто едни хора живеят на гърба на избирателите в миналото и гонещи бъдещето, като пропускат и оставят нерешените проблеми да се трупат в настоящето...
А през това време вече има сигнали за корупционни схеми за иначе хваленото за добро управление на служебното правителство.
Така си мреш,
така сме ний,
така - поглеж!
Дий...
Дий, краста, дий!
Колко струват най-скъпите избори у нас?
Цели 124 млн. лв. сме платили за двата тура на вота 2 в 1 – за президент и парламент на изборите през ноември 2021 г., като това разбираемо са най-скъпите избори досега.
Изборите за 2021 г. победиха в класацията за най-висока цена изборите през април, които до момента държаха първото място. Вотът тогава струваше 110 млн. и до ноември бяха най-скъпите избори за парламент, провеждани досега. Това е заради необходимостта за първи път страната ни да купува машини за гласуване.
За парламентарните избори през 2017 г. държавата отпусна почти 30 млн. лв., а изхарчени бяха около половин милион по-малко.
Как бяха разпределени основните разходи за изборите на 4 април 2021 г. според плана, одобрен от правителството:
• Машините за гласуване ни струват над 43 млн. лева;
• Отпечатването на хартиените бюлетини, изборните книжа и компютърната обработка на данните от гласуването – 6,6 млн. лв.
• За гарантиране на сигурността на вота към Министерството на вътрешните работи ще бъдат насочени над 8 млн. лв.
• Плащането на труда на членовете на районните и секционните комисии струва 28 млн. лв.
• За последните извънредни парламентарни избори правителството задели 88 млн. лева.
Коментари
Все още няма коментари!
Коментирай