Четвъртък, 2 Май 2024

За 20-и пореден път в Русе се проведе състезание по Всестранна езда

Публикация   17:12     08 Май, 2023 /     akcent.bg   /     394

От 5 до 7 май Русе беше домакин на Държавното първенство по Всестранна езда за класове 1* и група Б и Съпътстващи турнири за останалите класове. За 20-и пореден път първенството се организира от Ездови клуб „Кентавър - Русе“, за което председателят Илиян Искъров получи признателност и плакет лично от зам.-председателя на Българската федерация по конен спорт д-р Крум Рашков.

В юбилейния турнир взеха участие 34 състезателни тандема от всички български клубове, практикуващи дисциплината - „Калоян 92“ – Арбанаси, „Шумен ККС“ – Шумен, „Варна СККС“ – Варна, „Олимпик“ –София, „Тракенен“ – Костинброд и домакините от „Кентавър – Русе“.

Турнирът бе изключително успешен за русенските състезатели. Марина Илиева, с пони Сара, записа своето първо участие в Държавно първенство в клас Група Б, а нейната сестра Божидара Илиева, с кон Джеронимо, се класира на второ място в категория Деца до 14 години.       Илиян Искъров с дебютното участие на коня Айхауазка се класира на второ място в категория 5-годишни коне.

Дебютант на турнира бе Илина Друмешка от „Калоян 92“.

Всички класации можете да видите в сайта на Българската федерация по конен спорт.