Неделя, 28 Април 2024

Стилияна Николова спечели многобоя на Световната купа в София

Публикация   19:15     01 Апр, 2023 /     akcent.bg   /     404

Стилияна Николова стана шампионка в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

17-годишната българка взе златото в "Арена София", след като събра 131.300 точки. Николов изигра добре съчетанието си на лента, където получи 32.450, а след това беше оценена с 31.900 точки на бухалки, където имаше неточности. В петък тя получи 35.150 на обръч и 31.800 на топка. Николова се класира за финалите на всички уреди в неделя.

Втора завърши световната шампионка София Рафаели (Италия), която събра 128.750 точки, а на трето място е Тахмина Икромова (Узбекискистан) със 126.550.

Втората българска гимнастичка - Ева Брезалиева, се нареди на шесто място със 121.200. Тя допусна грешка на лента, където получи 28.450, а на бухалки беше оценена с 33.450. Това е дебют за нея на Световната купа в София, след като замени Боряна Калейн, която пропусна турнира, защото поиска почивка. Брезалиева се класира за финалите на обръч и бухалки в неделя.